kaskada-grandfinMilujete golf a chtěli byste se mu věnovat naplno? Toužíte se stát trenérem golfu nebo hledáte novou sportovní motivaci? Právě pro Vás je tento článek, kde se dočtete veškeré podmínky nutné pro vstup do Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v České republice (dále jen PGAC), která nabízí novým uchazečům o členství dva směry působení v profesionálním golfu.

 

 

matus-kaskadaPrvní možností je zaměření na hru a turnaje v kategorii Turnajový profesionál / Tour Professional – kdy se jedná o profesionála věnujícího se pouze vlastní hře a turnajům. Člen spadající do této kategorie nesmí učit klienty za úplatu. Na uchazeče je kladen vysoký nárok v oblasti HCP – muži +0,5, ženy 0,4 a lepší, avšak žádost může uchazeč podat kdykoliv v průběhu roku a v případě schválení se profesionálem stává od prvního dne následujícího měsíce. Kromě handicapového limitu je nutné splnit také limit věkový, který je 18 let. Nově vstupující Turnajový profesionál / Tour Professional hradí vstupní členský příspěvek ve výši 5 000 Kč a roční členský příspěvek ve výši 8 500 Kč.
Na ilustračním snímku Standa Matuš.

trupl-kaskadaDruhou kategorií v PGAC je Vyučující profesionál / Teaching Professional, který musí absolvovat 3letý vzdělávací systém PGAC v rozsahu 100 hodin ročně formou vícedenních seminářů. V lektorském týmu jsou odborníci z FTVS, trenéři národního týmu ČR, specialisté na greenkeeping či pravidla a organizaci soutěží. V období studia je nově vstupující člen zařazen do kategorie Učeň / Apprentice a až po úspěšném dokončení všech studijních povinností získává status Golf Professional. V rámci PGAC poté upravuje další kvalifikační stupně takzvaný Kariérní růst člena PGAC. Pro vstup do vzdělávacího systému je nutné splnit HCP limit ve výši 6,4 a nižší, věkový limit 18 let, dále je vyžadován doklad o ukončeném dvanáctiletém vzdělání, souhlas ČGF s přestupem a smlouva s klubem, kde bude Učeň / Apprentice působit. Nově vstupující člen v této kategorii platí vstupní členský příspěvek ve výši 5 000 Kč, roční členský příspěvek 8 500 Kč a především školné, které je od roku 2017 nastaveno na 20 000 Kč za každý rok studia. Přihlášky je možné zasílat během celého roku, ovšem uzávěrka a tudíž i možnost vstupu do PGAC je pouze s koncem kalendářního roku pro rok následující.
Na ilustračním snímku slavkovský Ondřej Trupl.

Nechanicky-RudolfNeváhejte s přihláškou do jedné z kategorií. Na Vaše dotazy Vám odpoví generální sekretář PGAC Rudolf Nechanický na níže uvedených kontaktech.

telefon: +420 737 151 043
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Facebook: https://www.facebook.com/czechpga/
Twitter: https://twitter.com/PGACzech


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...