spilkova-hero250Šestnáctý (a zároveň poslední) turnaj letošní sezony na LET odehrála Klára Spilková 10.–13. prosince na turnaji Omega Dubai Ladies Masters 2014. V Emirates GC předvedla stabilní výkony: 70/-2, 70/-2, 71/-1 a 68/-4, což jí vyneslo skvělé 10. místo.

„První kolo bylo poměrně náročné. Začala jsem bogey hned na první jamce, kde jsem byla v písku a nedala jsem up and down. Bylo pro mě těžké chytit rytmus ze začátku, proto jsem na první devítce trefila jen pár greenů. Od čtvrté jamky mně pak začala skvěle létat dřeva a už bylo vše v pořádku," popsala Spilkovásvůj vstup do turnaje. „Nejkrásnější bylo birdie na jamce č. 17, kde jsem proměnila asi patnáctimetrový nahrávaný pat."

Ve druhém kole česká profesionálka udržela rytmus a znovu zopakovala výsledek 70 ran. Ke konci na ni sice byla vidět únava a malinko bojovala s koncentrací, ale přesto převedla velmi solidní hru. „Začátek kola jsem měla parádně rozjetý. Na druhé devítce však začalo foukat a hřiště se stalo mnohem náročnější. Mrzí mě dvě bogey, ale zároveň zapisovala i čtyři birdie."

Konzistentní hru předváděla i během třetího kola. Tři kola za sebou zahrála s odchylkou jediného úderu, což je skvělá práce. „Třetí kolo bylo rozhodně zajímavé. Padla mi tam dvě nehezká bogey, jedno double bogey, kdy jsem utopila míček po ráně do greenu. Zároveň jsem však dala i parádní birdie. Vážím si těch berdíků, hlavně na posledních jamkách, kde jsem se dokázala úžasně koncentrovat."

Čtvrté a zároveň poslední kolo této sezony zakončila Klára Spilková skvělým výsledkem 68 ran, s pěti birdie a jediným bogey, díky kterým si polepšila o pět pozic na konečné 10. místo. Prokázala tím, že do evropské elity patří. „Posledním kolem jsem si udělala obrovskou radost. Bogey sice přišlo hned na první jamce, ale pak se až do konce žádné neobjevilo. Mám velkou radost z birdie na deváté jamce, kde jsem to jamce oplatila za předchozí den. Druhá devítka byla poměrně náročná, protože mi od 12. jamky objel každý pat jamku, a ani jeden tam nespadl. Až na poslední jamce jsem si přihrála na metr a vrazila tam birdie," zhodnotila Spilková finálové kolo.

„Je to krásný konec sezony, který jsem tento týden mohla sdílet s Monikou a mým tátou, za což jim moc děkuji. Po skoro šesti týdnech se zítra vracím domu a už se moc těším. Budu odpočívat, slavit narozeniny, užívat vánoční atmosféru s rodinou a taky makat na fyzičce,"nastínila své další plány nejlepší česká profesionálka, která se kromě zaslouženého odpočinku zúčastní 21. prosince tradičně Vánočního turnaje dětí v Erpet Golf Centru.

Text: Monika Dvořáková, ilustrační foto: klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...