Spilkova RakouskoKlára Spilková se účastnila svého desátého turnaje LET této sezony v Rakousku. Uniqa Ladies Golf Open se hrál na golfovém hřišti GC Föhrenwald, ve Wiener Neustadtu od 7. do 9. září 2012. První dvě kola Spilková zahrála výsledky 68 ran (-4) a 75 ran (+3). Celkem se skóre -1 a z děleného 30. místa prošla cutem, který se ustálil na paru. Poslední kolo si polepšila na 73 ran (+1). S celkovým výsledkem v paru hřiště se umístila na děleném 33. místě.

Spilková hrála první i druhé kolo ve flajtu s Angličankou Henriettou Zuel a Francouzkou Cassandrou Kirkland. Výsledek pět birdie a jedno bogey, dohromady 68 ran (-4) a výborné průběžné 3. místo po prvním kole. Bogey na jamce č. 18 bylo výsledkem drajvu, který skončil v bankru u syslí díry. Spilková komentovala svou hru slovy: „Hrálo se mi dobře. Hodně jsem na sobě po turnaji v Anglii pracovala a mám radost, že je to znát. Hřiště je kvalitně připravené, i počasí bylo bez chyby. Dobře jsem patovala a vše bylo tak, jak má být. Trochu mě mrzí to bogey na osmnácté jamce."

V druhém kole Spilková zahrála jednoho birdie, dvě bogey a jedno double bogey, celkem 75 ran (+3). Double bogey na jamce č. 3 zapsala kvůli nevydařenému odpalu, který skončil ve stráni pod stromy v nehratelné pozici. Spilková musela míč prohlásit za nehratelný a trestně dropovat. „Dnes jsem se moc snažila, ale birdie tam ne a ne spadnout," popisovala Klára své sobotní vystoupení. „Nakonec jsem zahrála jen jedno. Určitě mě mrzí chyba na třetí jamce, kdy jsem musela s trestnou dropovat a pozice, kde jsem stála, nebyla úplně jednoduchá," dodala.

Do posledního kola Klára startovala v neděli v 8:10 hodin ve flajtu s Němkou Anjou Monke a Australankou Stacey Keating. Její skóre kartu nakonec zdobila tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey. Spilková se celou hru držela dobře. Větší chyba přišla jen na jamce č. 16, kdy se začal zvedat vítr a ve chvíli, kdy Spilková stanula na odpališti, začal foukat jiným směrem. To mělo za následek zahraný míč do vodní překážky. „Dnes se mi hrálo dobře. Celkově jsem dobře patovala a rány do greenu byly přesné. Na druhé devítce se ke konci zvedl točivý vítr. To mělo za následek utopený míč na jamce č. 16. Jinak jsem se svoji hrou spokojená," sdělila po dohrání finálové rundy jediná česká zástupkyně na LET. „Nyní se půjdu najíst, a za chvíli se přesouvám na letiště směr Anglie. Zítra mě čeká finální kvalifikační kolo na British Open," dodala ke svému dalšímu programu.

Text a foto: Bc. Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...