logo pilsnertour2012Neobvykle vysokou účastí hráčů na kvalifikační škole European Tour se může pochlubit Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Do bojů o postup na European Tour se zapojí celkem šestnáct golfistů, které vídáme na turnajích nejprestižnější série ve střední Evropě. Patnáct jich míří na první fázi do Rakouska, Itálie a Německa a Marek Nový je na základě svých výsledků na EPD Tour nasazen přímo do druhé fáze.

Mezi přihlášenými narazíme na devět českých hráčů, osm profesionálů a jednoho amatéra. Až na Luboše Vávru, který cestuje do italského Bogogna, se všichni představí ve dnech 11. – 14. září v Ebreichsdorfu. Na rakouském hřišti se pokusí prosadit mezi evropskou elitu Petr Gál, amatér Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Martin Příhoda, Jakub Svoboda, Lukáš Tintěra a Ladislav Ťupa. Právě z Ebreichsdorfu se před rokem podařilo projít do další etapy kvalifikace Jakubu Kučerovi, Martinu Příhodovi a Lukáši Tintěrovi. Největší šance na postup se dávají dvěma nejlepším hráčům Pilsner Urquell Czech PGA Tour Filipu Mrůzkovi a Stanislavu Matušovi. Zkušenosti z loňské úspěšné cesty mohou uplatnit Lukáš Tintěra a Martin Příhoda. Právě Příhoda si o víkendu zvedl sebevědomí cutem na Challenge Tour v Rusku.

O kvalitě Pilsner Urquell Czech PGA Tour svědčí i přítomnost dalších profesionálů z domácí série. Nejvíce se zatím na českých, slovenských a rakouských hřištích, na nichž se hraje Pilsner Urquell Czech PGA Tour, dařilo Rolandu Hahnovi. Mladý Maďar hrající v Ebreichsdorfu totiž letos zvítězil na Czech PGA Media Trophy v Berouně. Ve středočeském městě působí jako trenér Australan Josh Whitehouse. I jeho, stejně jako Rakušana Leo Astla nebo Slováka Petera Švajlena, budeme sledovat v Ebreichsdorfu. Na Fleesensee pak zase zkusí štěstí na domácí půdě Max Greil z Německa Američan Scott Travers. Oba letos startovali na Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Berouně.

Na European Tour se budou snažit proniknout i další zajímaví golfisté. Rakušané vkládají velké naděje do nejlepšího evropského amatéra Manuela Trappela, který si letos zahrál i na The Open Championship. Další pokus o golfový úspěch si naplánoval i Jevgenij Kafelnikov. Rus býval světovou tenisovou jedničkou a teď hledá prostor k uplatnění mezi golfisty. Trappel i Kafelnikov nastoupí do Q School v Bogognu, které se odehraje 25.-28. září.

Online výsledky z Rakouska můžete sledovat ZDE

Zdroj: TZ, Lenka Nikodýmová, FreeDrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...