spilkova-holanskoKlára Spilková má za sebou pátý turnaj čtvrté profesionální sezóny 2014. Na Deloitte Ladies Open v Amsterodamu, který se hrál od 23. - 25. 5. 2014, česká hráčka hrála poprvé. Po prvních dvou kolech 72 (-1), 74 (+1) s celkovým výsledkem Even par prošla hladce cutem, který se ustálil na +5. Ve třetím kole si polepšila i ránu a zahrála 73 ran. S celkovým výsledkem Even par obsadila dělené 13. místo.

Golfová profesionálka vstoupila do prvního kola výborně, zahrála dvě birdie a jedno bogey. Greeny měly rychlost 11,1 a byly velmi rychlé. Česká hráčka si vytvořila několik šancí na birdie, ale podařilo se ji proměnit jen dvě. Bogey na 10 jamce zahrála po nevydařené druhé ráně z bunkeru, kdy se jí míček nepodařilo čistě trefit. „Dnes jsem měla šest fervejí a sedmnáct greenů v regulaci. Na greenech jsem byla vždy poměrně daleko od jamky a puttovala tak většinou velmi dlouhé putty, přesto vždy chybělo málo k berdíku." popsala Spilková.

Druhé kolo provázely proměnlivé poryvy větru. Česká hráčka zahrála tři bogey a jednoho nádherného eagla. Na jamce č. 3 zariskovala druhou ránou pětkou dřevem, kdy chtěla atakovat green, ale míč skončil ve vodní překážce. Svou chuť si na konec přeci jen spravila na jamce č. 8, kdy proměnila velmi dlouhý putt do eagla. „Stejně jako v prvním kole, jsem končila daleko od jamky a nedařilo se mi dávat dlouhé putty. Proto jsem nedala žádné birdie, ale na předposlední jamce jsem šoupla eagla z dvaceti metrů. Do zítřejšího dne mám stále velice dobrou výchozí pozici." Okomentovala svou hru profesionálka.

Třetím kolem Spilková prošla v celku bez větších či menších zaškobrtnutí. Zapsala jedno birdie a jedno bogie, jinak šla v paru. Umístění v Top 10 to nakonec není, ale přesto dělené 13. místo je velmi pěkný výsledek. „Celé tři dny jsem hrála velice vyrovnaný golf. Bohužel se mi nedařilo dávat birdie, jak jsem si představovala, ale greeny byly velmi boulovaté a těžké." popsala Klára. „Jinak jsem s výsledkem spokojená, hraju velice dobře a budu si to stále udržovat. Teď budu doma tři týdny, kde potřebuji dělat věci do školy a pak hurá na Slovensko." dodala mladá hráčka.

Po turnaji Klára Spilková nasedá se svou asistentkou do svého bílého draka Volvo a jede navštívit svého bratra, který studuje módní návrhářství v Antverpách v Belgii. Tam stráví den a vrací se zpět domů, kde ji opět čeká mnoho školních povinností a pár sponzorských akcí. Dalším turnajem je Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect od 19. do 22. června.

Text a foto: TZ, Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...