CalmelsTurnaj D+D REAL Czech Challenge bude letos první velkou golfovou událostí v Česku. Koná se tento týden od 29. května do 1. června na Kunětické Hoře. Prémie pro hráče se zvýšily na 165 tisíc euro. „Zahraje si 16 Čechů. 11 profesionálů - Marek Nový, Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Daniel Suchan, Aleš Kořínek, Adam Rajmont, Ondřej Špůr, Lukáš Lizánek, Jiří Štryncl a 5 amatérů - Petr Dědek junior, Vojtěch Kostelka a tři hráče nominovala ČGF. Jsou to Šimon Zach, Vítek Nováka Jakub Pokorný," vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel RELMOSTu.

Turnaj ozdobí řada hráčů se zkušenostmi a výhrami na EPGA Tour. Přijel Angličan Nick Dougherty, trojnásobný šampion z EPGA (2005 Singapur, 2007 Alfred Dunhill Links Championship ve Skotsku, 2009 BMW International Open v Mnichově), který zazářil v roce 2007 na US Open. Po prvním kole dokonce vedl, aby nakonec skončil sedmý. Ke zkušeným účastníkům turnaje patří Španěl José Manuel Lara. Dvojnásobný vítěz z European Tour (2006 Hong Kong, 2010 Rakousko) vypadl z nejvyšší evropské série po deseti letech a bojuje o rychlý návrat.

Tváří turnaje je Švéd Joel Sjöholm. Kunětické Hoře dal přednost před paralelním domácím turnajem Nordea Masters, který je součástí European Tour. Na hřišti vždycky budí pozornost svým oblečením. Nosí pumpky s podkolenkami. Jeho rodné jméno je úplné jiné. Ve třech měsících ho totiž adoptovala švédská rodina v chilském Santiagu. Už ve třech letech vzal do ruky golfovou hůl, a jak později řekl, chodil s ní i spát.
Další Švéd Oskar Hennigsson má na Česko ty nejlepší vzpomínky. V roce 2009 vyhrál na Čeladné turnaj European Tour. Tehdy bral nejvyšší šek své kariéry přes 333 tisíc euro.

Do Česka přijel aktuálně nejlepší hráč letošní Challenge Tour Španěl Jordi Garcia Pinto. V této sezoně skončil třikrát v první desítce. Předminulý týden si zahrál v rámci European Tour Open de Espaňa a obsadil 49. místo.
Jsou tady tři vítězové tohoto roku. Jihoafričan Jake Roos dominoval v březnu v Keni, Velšan Oliver Farr vyhrál nedávno v Turecku a Němec Moritz Lampert je čerstvým vítězem z Rakouska.

„Stejně jako loni bude odměnou za hole-in-one na 17. jamce nové auto. Auto Hybeš věnuje KIA Sportage a na 8. jamce se bude hrát o hodinky Frédérique Constant za milion korun," dodává Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.
Oproti loňsku je zjevná jedna zásadní změna. Přijíždějí hráči s celými týmy. Nejsou tu sami golfisté, ale mají s sebou své trenéry, fyzioterapeuty, psychology. „Potvrzuje se, že Challenge Tour se kvalitativně posouvá a bez silného týmu v zádech golfisté neuspějí," vysvětluje David Trunda.

Na turnaj je vstup zdarma. RELMOST zve mladé golfisty. Zapojí se školy z regionu. Součástí areálu bude interaktivní program s dětským golfem. Tradiční Pro-Am , turnaj profesionálních hráčů společně s hosty a partnery turnaje, je na programu ve středu 28. května. Speciální program pro rodiny je připravený na pátek 30. května. V interaktivní zóně budou dětské soutěže, golf si vyzkouší každý návštěvník mezi 9. až 16. hodinou. V pátek, sobotu a neděli budou od 16 hodin autogramiády hráčů. Nedělní finálové kolo vyvrcholí okolo 15. hodiny.

Text: Pavel Poulíček
Loňský vítěz Francois Calmels, foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...