Klara-LacostaDvanáctý start sezony na nejvyšší evropské profesionální sérii přetavila Klára Spilková ve vynikající sedmé místo, když na Lacoste Ladies Open de France (hrálo se 24.  až 27. září na hřišti Golf de Chantaco s parem 70 ran) zahrála poslední kolo za 66/-4 (celkem 275/-5) a svou výchozí pozici vylepšila o báječných 12 míst.

Turnajový leaderboard ZDE

„Na hřiště Chantaco se vždy ráda vracím, už jen kvůli tomu, že tu vždy panuje úžasná atmosféra a letní počasí. Hřiště dostalo v posledních dnech evidentně hodně zabrat. Je dost podmáčené a na míček se nabaluje bahno. První a druhé kolo jsem hrála v paru a mám z toho výsledku radost, protože hřiště je docela náročné. Na první devítce jsou těžké tři pary a na druhé zase dost náročné greeny," rozpovídala se Spilková.

„Turnaj ve Francii se mi letos velice povedl. Počasí nám přálo celé čtyři dny, a přestože hřiště bylo poměrně podmáčené, kvalita greenů byla velmi dobrá. První tři dny jsem hrála vyrovnaný golf, padala mi tam birdie, ale zároveň jsem udělala i pár chyb, které vyústily v bogey. Dnešní poslední den jsem se vyvarovala chybám a zahrála krásný výsledek. Jediné bogey přišlo na deváté jamce, kde jsem bohužel zahrála trojputt. Z výsledku a umístění mám velkou radost, " ohlédla se za česká jednička za svým vystoupením.

„Další turnaj mě čeká v Indii a mezitím bych ráda jela trénovat do Anglie. S Keithem se zaměříme na švih a krátkou hru," prozradila.

Nyní Spilkovou čeká delší turnajová pauza. Kromě partnerských povinností si udělá zastávku v Anglii, kdy zamíří za svým trenérem Keithem Williamsem. Další turnaj je na programu od 23. do 25. října – HERO WOMEN'S INDIAN OPEN.

Text: Monika Dvořáková; foto: LET, credit Tristan Jones


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...