ski a golfPátý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny - lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 12. a 13. dubna 2013, tradičně ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a v Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce začala v podvečer 11. dubna, kdy se do Restaurantu a baru Elán ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči. Naplněna byla celá kapacita turnaje:152 účastníků. Slavnostní zahájení proběhlo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře, předáním závodních čísel a bylo tak důstojným začátkem celé akce.

Páteční ráno ve "Špindlu" dle předpovědí na všech meterologických serverech předpovídalo déšť v dopoledních hodinách a to se bezezbytku naplnilo, nicméně počasí se poručit nedá. Sněhu ve Špindlerově Mlýně byl naprostý dostatek. Závod ve slalomu ve Svatém Petru byl připraven velmi dobře díky SKOLMAXu a start do horního hanku vzbuzoval u všech závodníků velký respekt. Trať o 20 tyčích na černé sjezdovce byla technicky náročnou zkušeností. Opravné jízdy ze 150 slalomářů opakovalo pouze 13 závodníků, jelikož letošní novinkou bylo, že pokud závodník jel novou opravnou jízdu, připočítala se mu 1 sekunda navíc ke konečnému výslednému času.
Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích - SENIOR, WOMEN, MID, MAIN a JUNIOR. Nejlepší čas zajel bývalý vynikající reprezentant v lyžování Borek Zakouřil (MAIN), který zajel absolutně nejrychlejší čas dne 31,87 sec, a druhým nejlepším výsledkem z celého startovního pole mezi všemi lyžaři, byl čas jeho sestry Petry Zakouřilové (WOMEN) 37,73 sec.a třetí Nikol Jirešové 37,87 sec.,... další zajímavé výsledky pod 40 sec. měli P. Kabát, J. Arnold (vítěz reality show s ČT na vrchol), V. Štefl, J. Schovánek ml. a D. Manďák (všichni MAIN) .... v kategoriích SENIOR dominoval opět jako v loňském ročníku Jaroslav Žižka (39,35) a v MID kategorii Petr Jirásek (38,39), druhý Radek Matějů (39,79). Juniorskou kategorii ovládl nováček Pavel Gebrt (40,94) před úřadujícím Mistrem republiky Antonínem Vajcíkem (41,75) a také juniorským mistrem světa SKI&GOLF z roku 2010.

Po dopoledním lyžařském programu, následoval přesun na golfové hřiště resortu Golf & Spa Kunětické Hora. Tady dle avizované předpovědi opravdu vládlo konečně po dlouhé zimě první jarní golfové a slunečné počasí, avšak se stále proměnlivým a postupem i přibývajícím silným větrem.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství republiky v kombinaci SKI&GOLF 2013 získal po druhé v jeho kariéře při třech účastech, profesionál z Olomouce Petr Kabát (MAIN) a zaslouženě zvítězil. Petr zajel skvěle závod na lyžích, toto se dalo očekávat, je vynikajícím bývalým závodním lyžařem a v golfu potvrdil svůj tří měsíční intenzivní trénink v JAR a fantastickou precizní a koncentrovanou hrou bez chyb, zahrál 73 ran. Loňský obhájce a trojnásobný vítěz SKI&GOLF Jiří Janda, zajel nad své očekávání velmi dobře lyže 40,68 sec. a držel tak velmi slušný kontakt s celou špičkou bývalých závodníků na lyžích a mohutným finišem v golfu s výsledkem 70 ran (2 rány pod PAR hřiště) skončil celkově o 2 body na druhém místě. Třetí celkové místo obsadil při své první účasti Alan Babický (44,29 a 76 ran). Mezi ženami proběhl tradiční boj mezi hlavními adeptkami na titul Evou Koželuhovou a Karin Kotkovou. Evě se nepodařilo zajet ve slalomu a nad své očekávání zaostala za Karin o propastných 9 ran do golfového turnaje. Eva nakonec zahrála solidních 83 ran, ale Karin si titul nenechala ujít - výsledek 87 ran ji stačil na celkové vítězství mezi ženami. V kategorii SENIOR zvítězil vůbec poprvé při své páté účasti Josef Novák, především díky výsledku v golfu - 84 ran a nechal tak za sebou své konkurenty o celkové dva a tři body, Petra Jireše a Pavla Golu. V kategorii JUNIOR nebylo pochyb o vítězi Antonínu Vajcíkovi od začátku díky lyžím, protože konkurence chybovala.

Celkové výsledky najdete na www.czechgolfproduction.cz nebo www.skigolf.cz

V konečném účtování tak titul šampiónů RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2013 v jednotlivých kategoriích získali:
Kategorie WOMEN: Eva Koželuhová 168,38; Eva Koželuhová 172,74; Nikol Jirešová 173,74
Kategorie WOMEN 40+: Bobina Žůrková
Kategorie SENIOR: Josef Novák 169,02; Petr Jireš 171,36; Pavel Gola 172,80
Kategorie SENIOR 60+ : Petr Jireš
Kategorie MID: Jiří Janda 151,36; Alan Babický 164,58; Jaroslav Martínek 169,168
Kategorie MAIN: Petr Kabát 149,96; Vlastimil Štefl 165,72; Josef Strejc 166,10
Kategorie JUNIOR: Antonín Vajcík 167,50;

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května 2013, kde v loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů skončilo na pěkném pátém místě, ale v individuálních kategoriích obhajují 2. místo Eva Koželuhová a 2. místo v Mixech Eva Koželuhová s Jiřím Jandou. Držíme jim všem palce...

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží počtvrté nese energetická skupina RWE. Ta u nás dlouhodobě podporuje lyžování jako takové, je partnerem šestnácti lyžařských areálů. "Potvrdilo se, Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto jsme se rozhodli pojmout ji jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky jak lyžování, tak golfu," vysvětluje mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský a jeden ze 150 účastníků tuzemského závodu.

Zájem a nadšení jednotlivých účastníků byl obrovský. Jen za první den při otevření registrace na webu skigolf.cz v lednu se přihlásilo 70 hráčů, a za 20 dní bylo již kompletně obsazeno. Spokojené tváře všech hráčů-závodníků jsou důkazem, že lyžování a golf jsou disciplíny, které jdou parádně dohromady. Takže za rok na viděnou na 6. ročníku SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP v termínu 11.–12. 4. 2014.

Ve spolupráci s ČT Sport je připraven dokument, který bude možno shlédnout dne 1. května.

Autor: Czech Golf Production, www.skigolf.cz
Foto: Ota Mrákota, www.ota-mrakota.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...