Spilkova-bestdresNejlepší česká profesionálka se ze soustředění v Thajsku přesunula do Číny, kde zahajuje již pátou sezónu na LET turnajem na Mission Hills, který se hraje od 12. do 15. března 2015. V megalomanském golfovém resortu s dvanácti hřišti se zúčastní World Ladies Championship. Stejně jako minulý rok se turnaj hraje na hřišti The Blackstone golf course.

Klára Spilková se vrací do čínského Mission Hills již po čtvrté. Čtyřkolový turnaj se letos znovu odehraje na hřišti The Blackstone s parem 73 a délkou 5 675 metrů. Dotace turnaje je 500 000 dolarů, vítězka si z toho odnese 75 000 dolarů. Kláře se loni na turnaji příliš nedařilo hlavně kvůli nachlazení, když v prvních dvou kolech zahrála 79 a 76 ran, tudíž cutem neprošla. Její nejlepší umístění na tom to turnaji je zatím dělené 40. místo, takže má velký prostor a motivaci na zlepšení.

Klára Spilková strávila před tímto turnajem 10 dní na thajském ostrově Phuket. Jejím útočištěm se stalo golfové hřiště Laguna Phuket Golf Club, kde měla skvělé podmínky na přípravu do prvního turnaje. „V Thajsku to bylo krásné. Každý den jsem hrála golf, ale také odpočívala. Tee time jsme měli vždy brzy ráno, protože od 11 hodin, už je opravdu velké teplo. Přesto jsem trávila čas na tréninkových plochách až do odpoledních hodin. Poté jsem se přesunula na pláž, kde jsem hodiny byla naložená v teplém moři. Byla to skvělá regenerace, večer jsem ještě navštěvovala posilovnu. Jsem velmi ráda, že jsem měla šanci trénovat a hrát v Laguna Golf Clubu. Vyšli mi tam maximální vstříct a poznala jsem velmi milé lidi."

Do Číny se Klára Spilková přesunula ze soboty na neděli a odpoledne stihla ještě menší trénink dlouhé a krátké hry i patování. Druhý den už se vydala obhlédnout hřiště. „Do Číny jsem se těšila, jsem tu již po čtvrté, takže už vím, co mě čeká. Mám tu oblíbenou restauraci, snídaně jsou tady moc dobré a posilovna skvěle vybavená. Hřiště Blackstone Course se mi ze všech hřišť, které jsem tu hrála, líbí nejvíc. Je obseté bunkery a greeny jsou velmi členité. Hřiště je ve skvělé kondici. K pár změnám však od minulého roku přeci jen došlo, odpaliště jsou posunutá do zadu. Hřiště je nyní delší a musíte volit jinou taktiku. Očekávání mám stále stejná, zahrát co nejlepší výsledek."

Text a foto: Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...