PravidlaMeraky ilustraceGarminNa únorové schůzi STK bylo pro sezonu 2013 schváleno používání měřicích zařízení ve všech soutěžích ČGF a soutěžích započítávaných do žebříčků, tedy včetně dvoukolových klubových mistrovství. Neznamená to ale, že jsou tímto povoleny měřící přístroje pro všechny turnaje, pro které dál platí, že pokud měřicí zařízení nejsou v podmínkách soutěže, resp. v místních pravidlech explicitně povolena, jsou zakázána (viz Pravidlo 14-3).

Nepomůže ani obligátní prohlášení, že se hraje podle „Soutěžního řádu ČGF", protože používání měřicích zařízení je povoleno až v „Podmínkách soutěží ČGF". A co tedy má golfista, který by chtěl svůj měřicí přístroj používat i při turnaji, udělat?

1) Přečíst si dobře propozice soutěže a ujistit se, zda daný turnaj výslovně povoluje použití měřicích přístrojů nebo je hrán podle „Podmínek soutěží ČGF".

2) Ověřit si, zda vlastněný měřicí přístroj odpovídá Pravidlům golfu (viz kapitola 5 dodatku č. IV), to znamená, že neměří sklon, teplotu, vlhkost, nevyhodnocuje získané údaje atd. Nepomůže ani vypnutí, nevyhovujícím činí přístroj již jen přítomnost aplikací pracujících offline.

Pro zjištění, zda váš přístroj vyhovuje pravidlům si projděte následující diagram který najdete ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...