POharMistru win2013SMALLDevátý ročník prestižního turnaje Tipsport Pohár mistrů 2013 se odehrál 12.-13. října na skvěle připravených golfových hřištích Golf Resortu Konopiště a zúčastnilo se ho 50 mužů a 29 žen z klubů celé České republiky. V sázce bylo totiž nejenom vítězství na turnaji, ale také finanční odměna 50 000 Kč pro klub, jehož reprezentant zahraje nejlepší součet ve dvou kolech.

Za podzimního počasí se odehrály velmi dramatické souboje – a to především v kategorii mužů. Po prvním dni se z vedení radoval Pavel Korda, Park Golf Club Ostrava, s výsledkem 73 ran, 1 rána nad parem hřiště, a hlavně s náskokem 2 ran na pronásledovatele s výsledkem 75 ran, ve složení Jan Bryčka – Golf Club Kunětická Hora, Petr Chajda – Ypsilon Golf Resort Liberec a Jakub Michalík – Beskydský Golfový klub.

POharMistru win2013Do slunečného nedělního finále vnesla rozruch chyba Pavla Kordy na jamce číslo 10, voda a 5 ran. V tuto chvíli se před něho dostali Petr Chajda a Jan Bryčka. Nakonec rozhodla osmnáctá jamka – Pavel Korda par a bogey /tři putty/ Jana Bryčky znamenaly vítězství o ránu, s výsledkem 148 ran.

Mezi ženami se podobné drama neodehrálo, nejlepší výsledek z úvodního dne potvrdila Denisa Pavlíková, reprezentující Golf Klub Líšnice, s výsledkem 155 ran /77 a 78/, následována Karolínou Neklovou z GC Olomouc a Kateřinou Zdráhalovou ze Sokrates Golf & Country Clubu, obě, s výsledkem 157 ran.

Finanční prémie ve výši 50 tisíc korun na podporu mládežnického golfu od titulárního partnera tohoto klání – společnosti Tipsport - putuje do Šilhéřovic, díky vítěznému součtu 148 ran Pavla Kordy.
Desátý ročník Tipsport Poháru mistrů bude na hřištích resortu GC Konopiště ve dnech 11. - 12. října 2014.

Výsledky ze serveru ČGF ZDE>>>

Výsledky a více informací z Czech Golf Production ZDE>>>

Text: Czech Golf Production, foto: EM Reporter, Ota Mrákota


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...