dysina2Turnaj série Ladies European Tour opouští Albatross a v roce 2013 se bude hrát jako Pilsen Golf Masters na hřišti Golf Park Plzeň Dýšina. Akce s dotací 250 000 eur se uskuteční v týdnu od 5. do 11. srpna 2013, bezprostředně po Women´s British Open a přímo před Solheim Cupem.

„Za dva roky jsme s turnajem na Albatrossu došli na vrchol. Nyní máme před sebou novou výzvu," řekl promotér Robert Klotz z pořadatelské agentury Goram. Pilsen Golf Masters s novou podobou sleduje dva směry: představení golfu jako hry a zábavy pro nejširší veřejnost a také jako olympijského sportu, zařazeného na program Her 2016 v Riu de Janeiru. Jediným kritériem pro olympijskou nominace je světový žebříček, do kterého lze získat body pouze na profesionálních turnajích, mezi něž patří také ten český v rámci Ladies European Tour. „Golf bude mít také svého zástupce v Českém olympijském výboru, jehož oficiální podporu turnaj Pilsen Golf Masters získal," připomněl prezident České golfové federace Jan Jenčovský.

Ladies European Tour se bude hrát na Dýšině opět na tři kola, s finálovým kolem po cutu pro 60 nejlepších hráček. Zatím se počítá se systémem pátek až neděle, ale může nastat i varianta čtvrtek až sobota, aby hráčky měly více času k přesunu na Solheim Cup do USA. „Nový termín je pro nás výhodný v tom, že golfistky se k nám mohou pohodlně dostat z britských ostrovů po Women´s British Open. Navíc lze s účastí mířit také na členky LPGA, které se do Solheim Cupu nedostanou, což je i případ golfistek z Asie, jež utkání nehrají. Rádi bychom pozvali také Sandru Gal a Jessiku Korda," dodal Robert Klotz.

dysinaTurnaj bude probíhat v sepětí s městem Plzeň, kde se uskuteční slavností zahájení i koncert v místním pivovaru. Na hřišti před turnajem poběhne juniorský Pro-Am, při turnaji se také využije zdejší nová juniorská akademie, kde si návštěvníci vyzkoušejí golf. Díky dohodě o dlouhodobé spolupráci mezi Golf Parkem Plzeň a společností Goram bude mít turnaj vynikající zázemí, které umožní rozvoj akce po všech stránkách. Kolem greenu osmnácté jamky budou postaveny VIP Skyboxy, u ostrovní jamky číslo jedenáct poplují party lodě, proběhne také gastrofestival zaměřený na místní a bavorské speciality.
Diváci budou vstupovat na hřiště tunelem u sedmnácté jamky. Na Dýšinu se dostanou pohodlně speciálními vlaky z Prahy, které budou zastavovat přímo u hřiště a kde bude vstupenka platit jako jízdenka. Bonusem pro hráčky se stane pouhých dvanáct minut jízdy mezi Dýšinou a oficiálními hotely Angelo a Mariott v Plzni.

Turnaj chce být nejen událostí sportovní a společenskou, ale také popularizátorem golfu. Tváří turnaje se stala obhájkyně titulu, Angličanka Melissa Reid. Nepůjde přitom o jediný týden golfu. Akci Ladies European Tour bude předcházet série 52 turnajů na deseti českých hřištích pod názvem Pilsen Golf Masters Tour 2013, kde se bude hrát o ceny v celkové hodnotě 3 miliony korun, spojené s hlavním turnajem PGM 2013: VIP vstupy, Pro-Am místa a další. Amatérské a profesionální hráčky se zároveň utkají v kvalifikacích o tři divoké karty do hlavní soutěže Ladies European Tour. Finálové kvalifikace obou sérií se uskuteční 16., respektive 18. července právě na Dýšině.

„Je to pro Dýšinu velká pocta i příležitost. Myslím, že patříme do top 10 českých hřišť, ale jenom jediné bude hostit Ladies European Tour," řekla manažerka golfového resortu Martina Tvarůžková. Zástupci LET vyjádřili po inspekci na místě spokojenost s podobou i stavem hřiště, na němž se bude hrát z kombinovaných odpališť. „Dýšina byla označena jako velmi zábavné hřiště, na které se hráčky budou těšit," uvedl Robert Klotz.

Zdroj: TZ, Pilsen Golf Masters 2013


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...