Spilkova9Klára Spilková v turnaji Allianz Ladies Slovak Open, který se hrál na hřišti Grey Bear Tale 8.–10. června 2012 prolomila smůlu a neoblíbenou jamku číslo 6 (kde minulý rok zahrála 10) zvládla poslední den v paru. V prvním kole zahrála krásných 70 ran (-2), v druhém kole 73 (+1) a třetím 75 (+3), celkově +2 a dělené 20. místo. Odpočívat ale Klára nehodlá, protože její jméno již zdobí startovní listinu Deutsche Bank Ladies Swiss Open, který se hraje již tento týden, od 14. do 17. června.

Spilková startovala první kolo ve 12.20 hodin z 10. jamky s Australankou Frances Bondad a Angličankou Rachel Jennings. Prvních pár jamek je provázelo vzdálené hřmění a malý deštík, který se však později utišil a obloha se vyčistila. Na první birdie si Klára musela počkat dlouhých osm jamek na osmnáctku, kde si chipem přihrála k tyči a opět ukázala, že je hlavně hráčka pro diváky. Další birdie pak přišla na jamce č. 1, 3 a 4, kdy zahrála neuvěřitelnou ránu do greenu. Zádrhel přišel až na neoblíbené šestce, kde minulý rok zahrála 10 ran nad par. Druhou ranou skončila ve vodě, odkud míč vyhrála do protilehlého bunkeru s následujícími dvěma ranami a výsldným bogey. Na dalším tříparu pak přišla nepřesná rána do greenu, kdy ji čekal 20metrový pat, který bohužel také skončil bogey. Na devítce si chtěla spravit chuť, ale míček ji bohužel vyjel z jamky. „Dnes se mi hrálo dobře. Jen škoda toho bogey na jamkách 6 a 7. Jinak jsem spokojená a už se těším na zítřek,“ komentovala svůj vstup do turnaje Spilková.

Druhé kolo v 8.00 hodin z 1. jamky šla ve flightu jako předešlý den. Tentokrát nevstoupila do první devítky šťastnou nohou a velmi se trápila. První chyba přišla na jamce č. 4, kde den předtím zahrála birdie. Druhou ranou skončila v heavy rafu, a tak zapsala své první bogey. Další chyba přišla na neoblíbené jamce č. 6, kde sice druhou ranou skončila těsně před greenem, ale čekal ji velmi těžký chip z kopce, který odjel dál od jamky. Na jamce č. 7 přišla velmi nepřesná rána do greenu, která skončila ve vodě, načež KLára zapisovala první double bogey. K prolomení smůly došlo až na 13. jamce, kde zaznamenala své první birdie a nasedla do rozjetého vlaku, když postupně přidala birdie na jamkách č. 14, 17 a 18. Druhou devítku ji přišlo podpořit mnoho místních diváků a pracovníků. „První devítku jsem se trochu trápila. Nemohla jsem najít své tempo. Hráčky, se kterými sem hrála, byly dnes ještě pomalejší než včera, ale nakonec jsem se svou hrou spokojená a těším se na zítřek,“ uvedla Spilková po dohrání druhého kola.

Do třetí rundy se Spilková pustila v 8.50 hodin z první jamky s Australankami Fraces Bondad a Bree Arthur. Na první jamku ji přišla podpořit spousta diváků, včetně jejího otce. Na jamce č. 2 přišla hned první chyba, kdy Klára vytáhla z bagu krátkou hůl, a tak míč skončil v bunkeru se zápisem bogey. Přicházející bouřka pak dostihla Spilkovou na greenu jamky č. 4, kdy svou hru musela na hodinu a čtvrt přerušit. Po návratu na jamkách č. 6 a 7 však přišel velký zlom a Klára prolomila provázející smůlu. Na tyto jamky už se ji nikdo ptát příští rok nemusí, obě dvě zahrála poslední den v paru.
Do druhé devítky Klára vstoupila v paru, a tak byla naděje, z výsledků kol předešlých, že by se mohlo ještě ledacos podařit. První zádrhel však přišel na čtyřparové jamce č. 12, kdy druhou ranou skončila pod hustými větvemi smrku. Míč byla nucena prohlásit za nehratelný a trestně dropovat. Další chyba přišla na jamce č. 15, kdy druhou ranou skončila před greenem a chip se jí příliš nevydařil. Na jamkách 16 i 17 jí štěstí nepřálo a míček jen lízal jamky do birdie. A ani na závěr nepřišla malá útěcha, kdy po nevydařeném chipu následovalo místo birdie bogey. „Dneska jsem chtěla zahrát co nejlíp. První devítku mi to vycházelo, ale pak mi tam přestaly padat paty. I přesto, že jsem se snažila zahrát birdie, nevydařilo se. Celou noc dnes pršelo, a tak byly greeny i fairwaye hodně mokré, úplně se změnily podmínky na hru. Ale jsem moc šťastná, že jsem pokořila jamku č. 6,“ ohlédla se za závěrečným kolem česká naděje.

Text a foto: Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...