BurkeBezchybná finálová jízda vynesla na Dýšině první titul na LET v kariéře Angličance Hannah Burke. V závěrečné rundě dokázala své skóre stlačit na sedm úderů pod par (64). Díky tomu stáhla manko čtyř ran a celkovým skóre rovných 200 ran (68, 68, 64; 200/-13) přeskočila o dva údery Dánku Nicole Broch Larsen, jež šla do finále z vedení spolu s Becky Morgan. Té se na Dýšině mimořádně povedlo úvodní kolo (62), ale ve dvou následujících hrála jen těsně kolem paru a v paru, načež spadla na dělené třetí místo, kde ji doplnila ještě Švédka Lina Boqvist.

„Nemám slov, na výhru jsem opravdu nepomýšlela," hlesla šťastně sedmadvacetiletá vítězka. „Každý den jsem si stanovila malý cíl, který jsem chtěla splnit, a nakonec mě to vyneslo až na vrchol. Je to úžasný pocit!" Angličanka se na LET pohybuje čtvrtým rokem a jejím dosavadním maximem byla dvě druhá místa, ve Skotsku v roce 2013 a vloni v Indii. Nyní se v Plzni zapsala mezi vítězky.

Turnaj na Dýšině byl pro Evropanky zároveň poslední možností vybojovat si místo v týmu pro Solheim Cup, což se díky dělenému 5. místu podařilo Melisse Reid.

Z početné skupiny 13 domácích hráček se do finále podívala jediná – Kateřina Vlašínová skvěle zvládla druhé kolo, když zahrála tři rány pod par. Zejména úvod měla brilantní – zahájila sérií eagle, birdie. Ve finále ustála nervozitu a zopakovala výsledek z úvodního kola, tedy 72, když zahrála pět birdie, dvě bogey a stejný počet double bogey. Celkově skončila s -1 na dělené 40. příčce. „Ze začátku jsem byla nervózní, ale po pár jamkách to ze mě spadlo. Celý turnaj jsem si užila a snad si z něj vezmu to pozitivní," komentovala své vystoupení nejlepší domácí hráčky.

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Bethan Cutler


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...