PhatlumTo nejlepší na konec – přesně tímto jakoby se řídila Klára Spilková na závěrečném turnaji sezony, dubajském finále Omega Dubai Ladies Masters. Ve čtvrtém kole se konečně dokázala dostat do záporných čísel a po 69 ranách se posunula takřka o 20 míst vzhůru, z dělené 35. na dělenou 16. příčku. Spilková ve finále zahrála pětkrát birdie včetně toho posledního na osmnácté jamce, a tak může jen litovat zaváhání na čtvrté jamce, na níž se dopustila double bogey. Celkově skončila v součtu čtyř kol jednu ránu nad par.

Turnaj byl perfektním vyvrcholením sezony a dlouho to vypadalo, že si výhru odnese jedna z největších favoritek a třetí hráčka světa Stacy Lewis. Ta si ve finále v jednu chvíli vybudovala náskok až tří ran, ale v samém závěru začala chybovat.
Naopak její vyzývatelka z posledního flajtu Pornanong Phatlum skvěla finišovala a mohutně ukrajovala z jejího náskoku. Na sedmnáctce se po dalším birdie dotáhla, a když Lewis hned dvakrát uvízla na pětiparové osmnáctce v rafu, aby nakonec zachránila jen par, předvedla její thajská soupeřka vynikající ránu do greenu, po které div že neslavila eagle, birdie tak bylo povinností, načež byla výhra doma (-15).

„Jsem nadšená, hrála jsem svou hru a ustála jsem veškerý tlak," svěřovala se po dohrání vítězná Thajka a prozradila svůj recept, jak uchovat chladnou hlavu, „učila jsem se koncentraci prostřednictvím meditací se svým bratrem, která mi dělá i kedíka. Když jsem na hřišti, soustředím se jen na svou hru. Na vítězství vůbec nemyslím, protože na sebe nechci vytvářet tlak."

Její hlavní soupeřka Stacy Lewis nakonec zaostala o jednu ránu a netajila roztrpčení, které z ní ostatně na hřišti čišelo po každém nepovedeném patu, po každé nevydařené ráně. „Jsem zklamaná," hlesla Američanka. „Druhou devítku ale Pornanong zvládla bravurně, trefovala rány přesně ve chvílích, kdy to potřebovala, a zahrála paty, která já jsem nezvládla," ocenila soupeřku.

S velkým odstupem následovaly třetí Carlota Ciganda ze Španělska (-7) a čtvrtá Italka Diana Luna (-5).

Kompletní výsledky turnaje zde

Pornanong Phatlum skvěle finišovala, a tak to byla ona, kdo si z Dubaje odvezl cennou trofej. Foto: Tristan ones, Ladies Europen Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...