BarcalovaKlára Spilková to v prosinci roku 2010 dokázala. V Kvalifikační škole na Ladies European Tour (LET) ve španělském La Manga GC skončila devátá a získala hrací kartu na LET v roce 2011, kterou svými výsledky obhájila i pro rok 2012. V jejích šlépějích od neděle 8. ledna půjdou další dvě Češky, profesionálky Barbora Barcalová (na snímku) a Daniela Proroková.

Původně měly ve Španělsku hrát tři české zástupkyně, ale dlouholetá vynikající reprezentantka a čtyřnásobná Golfistka roku Petra Kvídová se musela kvůli rodinným potížím omluvit. Pod českou vlajkou tak budou o průnik mezi evropskou ženskou elitu usilovat jen Barbora Barcalová a Daniela Proroková.

Barbora vstoupila mezi profesionálky vloni těsně před turnajem Raiffeisenbank Prague Masters ze série LET na Albatrossu. V závěru sezony se představila i na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. V 30 letech už má dostatek zkušeností a ve Španělsku se na Q School připravuje už od října minulého roku.

Naopak Daniela je ve svých 18 letech stále ještě na začátku kariéry a ve Španělsku bude chtít zúročit zkušenosti ze své premiérové profesionální sezony. V ní startovala v turnajích Pilsner Urquell Czech PGA Tour, LET Access Tour i v turnajích LET na Slovensku a Albatrossu.

První fáze Kvalifikační školy na LET se hraje ve dnech 8. až 11. ledna. Počínání si českých hráček budete moci sledovat zde.

Text a foto: Luboš Klikar

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...