Spilkova-BognerKlára Spilková, nejúspěšnější současná česká golfistka, zahajuje krátkou přípravou svou pátou sezonu na okruhu Ladies European Tour. Příprava proběhne díky partnerům v Thajsku, na ni pak navazuje první ostrý turnaj v Číně, ze kterého Klára hodlá dovést další alespoň top ten.

V roce 2014 odehrála Klára Spilková 15 turnajů, z toho 4x se umístila v první desítce a v žebříčku na konci sezóny obsadila 33. místo. I přesto, že v minulém roce Klára Spilková dokončovala poslední ročník gymnázia Oty Pavla zakončený maturitou, její výkonnost stále rostla a jako jediná Češka si opět zajistila kartu opravňující k účasti na LET 2015.

Letošní sezóna 2015 bude výjimečná i díky tomu, že začíná pro Kláru Spilkovou dvouleté období zakončené LOH 2016 v Rio de Janeiro, kam se golf vrací po 112 letech. Kvalifikační kritéria jsou přísná, ale Klára je v současné době jako jediná v ČR splňuje bez problémů, když figuruje na 42. místě z 60 možných hracích míst.
„Na nadcházející sezónu se cítím připravená a věřím, že se mi podaří získat i mé první vítězství. V minulém roce už mi chyběl jen kousíček..." prozrazuje své plány Klára Spilková. "Už se moc těším a zároveň vím, že mám před sebou ještě hodně moc práce. Od posledního turnaje jsem pracovala na fyzičce a užívala si i ostatní sporty jako běžky, lyže a badminton. Díky české zimě, která golfu letos zase přeje, jsem mohla hodně trénovat venku na hřišti. Na pár dní jsem odletěla trénovat s Czech Golf Teamem, díky podpoře ČGF, do Španělska s Keithem Williamsem. Před prvním turnajem, který budu hrát v Číně, strávím díky Luďkovi Eremiášovi z Erpet Golf Centra pár dní v Thajsku, samozřejmě na golfovém hřišti, abych se aklimatizovala na asijské klima. Bohužel náš rozpočet nedovoluje začít sezónu tak jako jiné hráčky LET, a to v Austrálii. Moc ráda bych již příští rok Austrálii absolvovala včetně Australian Open v Melbourne."

Text a foto: TZ, Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...