Spilkova Madrid3Celý turnaj Spilková hodnotí slovy: „Turnaj v Madridu se mi moc líbil, bylo krásné počasí a hřiště ve skvělé kondici. Přála jsem si zahrát poslední dvě kola o něco líp a skončit v TOP 10, ale i tak mám radost z cutu. Dnes večer se přesouváme do Anglie na další turnaj, kam už se moc těším."

Klára Spilková odehrála svůj letošní šestý turnaj na okruhu LET – Open De España „Madrid 2020" – Comunidad de Madrid, který se hrál na hřišti Club de Campo Villa de Madrid (18.–21. 7.). Do prvních dvou kol naskočila skvělými výsledky 71 ran (-1) a 69 ran (-3), které ji vynesly až do první desítky. Ve třetí rundě si pohoršila výsledkem 76 ran (+4), čtvrté kolo však vylepšila na 72 ran (E). Celkově tak obešla hřiště v paru, což jí vyneslo dělené 36. místo.

Spilkova Madrid2Spilková startovala první dvě kola se Švédkou Lindou Wessberg a Španělkou Laurou Cabanillas. Nutné podotknout, že letos poprvé startovala na hřišti, jež nezná z minulých let z okruhu LET. Přesto vstup do turnaje zvládla velmi dobře. V prvním kole zapsala čtyři bogey a pět birdie. I přesto, že její hra na prvních devíti jamkách byla trochu nevyrovnaná, dostala se do svého tempa a na druhé devítce připsala několik birdie, když proměnila dlouhý putt.
Svůj vstup do turnaje komentoala slovy: „První kolo se mi hrálo dobře, i když ze začátku byla hra různorodá. To nejnešťastnější bogey jsem zahrála na 13. jamce, kde jsem minula velmi krátký putt. Za to jsem si ale udělala radost berdíkem na poslední jamce."

Druhé kolo česká hráčka excelovala výsledkem 69 ran (-3), které ji vynesly až na průběžné 7. místo. Do své skóre karty zapsala dvě bogey a pět birdie. Hrála skvělé a přesné rány do greenu a velmi dobře puttovala. „S výsledkem jsem velmi spokojená. Měla jsem dobré rány do greenu a proměnila jsem hodně dlouhých puttů. Celkově se mi hrálo moc dobře. Samozřejmě jsem ráda za další cutt," svěřovala se Spilková.

Do třetího kola se vydala ve flightu s Francouzkou Joannou Klatten a Španělkou Taniou Elosegui. Bohužel se jí nepodařilo najít tempo z předchozích dvou kol a první devítkou se protrápila. Bojovala s dlouhými ranami i krátkou hrou, zapsala dvě bogey a jedno double bogey. I přesto, že se jí na druhé devítce nepodařilo zahrát žádné birdie, neudělala už žádnou chybu. „Dnes mi to bohužel nešlo, tak jak bych si představovala. Bojovala jsem s puttováním i hrou kolem greenu. Největší chyba pak přišla na 8. jamce, kdy jsem po vyhozeném drivu skončila mezi stromy. Při druhé ráně jsem nešťastně trefila strom, od kterého se to odrazilo do původní vzdálenosti, ale do bunkeru. Z písku se mi míč nepodařil čistě vyhrát, a double byl na světě," posteskla si.

Čtvrté kolo Spilková zahrála v paru. Hned na první jamce zapsala birdie, které slibovalo dobrý začátek. Na třetí jamce ji však v rozletu zastavilo bogey po nepřesné ráně, která skončila v bunkeru. Další větší chyba – double bogey – přišla na jamce č. 6, kdy druhou ranou skončila v bunkeru a míč se jí nepodařil čistě vyhrát, načež musela znovu chippovat. Na druhé devítce zapsala dvě birdie, poté co proměnila dlouhé putty.

Celý turnaj Spilková hodnotila slovy: „Turnaj v Madridu se mi moc líbil, bylo krásné počasí a hřiště ve skvělé kondici. Přála jsem si zahrát poslední dvě kola o něco líp a skončit v TOP 10, ale i tak mám radost z cutu. Dnes večer se přesouváme do Anglie na další turnaj, kam už se moc těším."

Po skončení turnaje se Spilková vydává se svou asistentkou Monikou Dvořákovou na letiště a odlétá do Anglie. Tam pokračuje další turnaj LET - ISPS HANDA LADIES EUROPEAN MASTERS, který se hraje od 26. do 28. července na hřišti Buckinghamshire Golf Club.

Text a foto: Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...