Spilkova7Hned po druhém kole Omega Ladies Dubai Masters (14.–17. 12.) Klára věděla, že o kartu hráčky nejvyšší ženské profesionální série LET nepřijde ani v 2012. „To, že jsem prošla cutem, pro mě byl nejkrásnější dárek k mým sedmnáctým narozeninám, bylo to o chlup. V Dubaji se mi hraje moc dobře a už se nemůžu dočkat, až se sem vrátím příští rok. Teď mě čekají Vánoce s rodinou a golfová pauza, tak si konečně odpočinu. Sezona se mi myslím povedla, splnila jsem svá očekávání a udržela se,“ komentuje své výsledky ještě z Dubaje Klára Spilková.

Na hřišti Majilis v Emirates Golf Clubu v Dubaji uhrála Klára celkový výsledek +4 rány po čtyřech kolech. V prvním kole zahrála v paru, ve druhém (+3) a akorát prošla cutem. Ve třetím kole Klára pokračovala s výsledkem (+2) a v posledním čtvrtém zahrála 71 ran (-1).

V prvním kole Klára startovala již v 7.20 ráno a první devítka se jí opravdu vydařila, zahrála na ní mínus pět ran, na druhé si ale o pět ran pohoršila a celkově skončila v paru. „Na první devítce mi tam padaly paty, ale pak jsem už tolik štěstí bohužel neměla.“ Navíc se na osmé jamce dostala do keře a na první pokus se jí ho nepodařilo vyhrát. Ráno se Klára na drivingu rozehrávala ještě za tmy. Ve druhém kole odehrála výsledek 75 ran, tedy tři rány nad par. Startovala o trochu později v 11.20 a musela se vyrovnat s místním vedrem, které panuje i v zimě. Ve třetím kole Klára přidala ještě dvě rány a po třech kolech skončila celkem s výsledkem (+5). Problém jí trochu dělaly rány do greenů. Ve čtvrtém kole Klára nasbírala krásných pět birdie díky proměněným dlouhým patům a skončila s jednou ranou pod par, celkově +4.

Klára je spokojená jak s výsledkem turnaje, tak celkově se svou sezonou. Nyní je již jisté, že kartu na Ladies European Tour bude mít i v příštím roce, to se ještě žádné Češce nepodařilo.

TZ, Aneta Zárubová, foto: Ingolf a Glowphoto.eu

Výsledky turnaje si můžete prohlédnout ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...