SpilkovaTureckoZe tří letošních turnajů se Klára podívala do finálového kola jen na marockém Lalla Meryem Cupu, a tak se v letošní sezoně zoceluje spíš negativními zkušenostmi, či spíše smůlou, tak jako na posledním turnaji v tureckém Beleku.

Kláru Spilkovou od začátku provázela smůla. Již při cestě do Turecka ji začalo trápit nachlazení, hned druhý den po příletu proto navštívila místní medical cetrum. „Nemocnice je tu velmi pěkná a doktoři moc milí. Brali mi krev a napsali léky, které nejsou v rozporu s pravidly antidopingové kontroly,“ upřesnila Spilková. I přesto, že hodně odpočívala a zrušila i středeční Pro-Am, její zdravotní stav nebyl stoprocentní, což se odrazilo na odehraných kolech.

SpilkovaTurecko2Na turnaji Turkish Airlines Ladies Open (hrál se 10.–13. května v National GC v Beleku o 250 000 euro) hrála Klára obě kola ve flightu s Australankou Frances Bondad a mladou amatérkou z Anglie Cherley Hull. První kolo turnaje startovala z desáté jamky v 8.30 hodin tureckého času. Nástup byl dobrý, ale pak přišla nepřesná rána drajvrem na čtrnácté jamce, který skončil ve křoví, a Klára tak byla nucena dropovat s trestnou ranou. Další ránou skončila v bankru, odkud míč odehrála do vody, a tak na jamce zapsala nepěkné triple bogey. Dále pak přišel par a dvě bogey za sebou, a už se nedokázala vrátit do herní pohody. „Hřiště je moc krásně připravené, ale stále se necítím moc dobře, a to se samozřejmě odrazilo i na mé dnešní hře,“ hodnotila své úvodní vystoupení, po kterém jí s výsledkem 79 ran (+6) patřila dělená 92. pozice.

Druhé kolo Klára startovala z první jamky ve 13.00 hodin tureckého času. Prvních devět jamek se držela se zápisem dvou bogey ve skóre kartě, v té době se pohyboval cut kolem hranice +6, a tak ještě stále byla naděje. Pak ale přišlo zaváhání na třinácté a čtrnácté jamce, kde zahrála double bogey, čímž se rozplynuly poslední naděje. Klára Spilková tak s výsledky 79 a 80 neprošla cutem a obsadila dělené 102. Místo. „Celý turnaj jsem se trápila se zdravotními problémy. I přesto, že jsem hodně odpočívala, stále jsem se cítila hodně vyčerpaná,“ dodala ke svému účinkování Spilková.

Po turnaji se vrátila co nejkratší cestou do Prahy, kde se léčila z nachlazení, aby byla fit pro další turnaj Ladies European Tour, který se hraje v Mnichově od 24. do 27. května 2012 pod názvem UniCredit Ladies German Open presented by Audi a kde bude o dotaci 350 000 euro soutěžit 126 hráček.

Od čtvrtku 24.5. můžete výsledky on-line sledovat ZDE
Webové stránky Kláry Spilkové najdete ZDE

Text a foto: Monika Dvořáková, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...