CzechOpenOrganizátorům turnaje European Tour na Čeladné chybějí finance, a tak se Czech Open v Beskydech letos neuskuteční. Kvůli financím letos vypadly i dva turnaje ve Španělsku. Zrušeno bylo Iberdrola Open na Mallorce a podzimní Castello Masters v Castellonu, rodném městě Sergia Garcíi.

Informaci zveřejnila MF Dnes a ve své zprávě cituje jednoho z promotérů Stanislav Prose. K uspořádání Czech Open 2012 by měla scházet částka kolem 30 miliónů korun. V předchozích třech sezonách se na financování nejvýznamnější měrou podíleli právě majitel Prosper Golf Resortu na Čeladné Stanislav Pros a jeho obchodní partner Aleš Buksa, což ale letos nechtěli opakovat.

V historii turnaje by ale mělo jít jen o roční výpadek, protože promotéři usilují o návrat do programu European Tour od příští sezony. Zrodil se plán, že se v roce 2013 Czech Open opět bude hrát. Už teď by měla probíhat jednání s partnery, kteří projevili zájem se na financování tak významného turnaje podílet. Pokud by se Czech Open znovu stalo součástí European Tour, mohlo by se hrát další tři roky.

European Tour se na Čeladné hrála poprvé jako Moravia Silesia Open v roce 2009, kdy zvítězil Oskar Hennigsson ze Švédska. V následujícím roce už se turnaj jmenoval Czech Open a další Švéd Peter Hanson si triumfem zajistil účast v evropském rydercupovém týmu. Loni pak dosáhl svého prvního titulu na European Tour Angličan Oliver Fisher (na snímku).

Zdroj: pga.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...