spilkova-openV prvním kole ženského majoru RICOH Women´s British Open předvedla Klára skvělý výsledek 69 ran (-3), v druhém bohužel přinesla 85 (+13) a s celkovým výsledkem +10 zůstala za hranicemi cutu. „Jsou to neskutečné zkušenosti a já vím, že minulý týden a první kolo na British jsem hrála velice dobrý a solidní golf. Příští týden na Dýšině začínáme na novo a já se na všechny moc těším," dodává Klára.

Spilková se již potřetí zúčastnila tohoto prestižního majoru, a přestože se jí nepodařilo projít cutem, předvedla v prvním kole fantastický výkon a řadila se mezi nejlepší hráčky světa. „Počasí během prvního kola bylo proměnlivé, ale příjemné. Pofukoval vítr a až na dva nevydařené drajvy, které skončily v bankrech, jsem hrála velice dobře a solidně. Čekala jsem na birdie celou druhou devítku a trpělivě si vytvářela šance ke skórování. Na 17. jamce přišla úžasná odměna v podobě eaglu, po proměně čtyřmetrového patu a na poslední jamce birdie," ohlédla se za vstupem do turnaje česká profesionálka.

„Během druhého kola začalo pršet vodorovně, hned na druhé jamce a v průběhu celého dne se počasí zhoršovalo. Foukal úplně opačný vítr než předcházející dny a hřiště, které jsme doposud hrály, bylo najednou úplně jiné. Myslím, že bylo tak 7 °C, hrály jsme šest hodin a do klubovny jsme docházely skoro za tmy. Musím říct, že to byla ta nejtěžší zkouška, jakou jsem kdy na golfovém hřišti zažila. Bylo to velice těžké nejen herně, ale i psychicky. Například jamku číslo 16 jsem hrála první den drajv a wedge do greenu, aztímco ve druhém kole to byl drajv, trojka dřevo a wedge do greenu," popsala průběh druhéh hracího dne.

RICOH WOMEN'S BRITISH OPEN se hrálo od 30. 7. do 2. 8. 2015 na hřišti Ailsa Course s parem 72 ran, The Trump Turnberry Resortu.

Text: Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu; foto: LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...