Spilkova cena 2017Již sedmá profesionální sezona čeká nejlepší českou golfistku Kláru Spilkovou na prestižním okruhu Ladies European Tour. Dvaadvacetiletá hráčka plánuje účast na velké většině turnajů včetně červencového Tipsport Golf Masters v Čeladné. Prioritou jsou podle jejích slov ty nejlepší výsledky. I kvůli nim značně obměnila svůj podpůrný tým.

„Koncem loňské sezony jsem zjistila, že potřebuji změnu. Minulý rok mě hodně naučil," uvedla Klára Spilková na předsezonním setkání s médii v sídle společnosti KPMG, do jejíhož globálního golfového týmu nadále patří, stejně jako jejími klíčovými partnery zůstávají Raiffeisenbank, Česká golfová federace, Bogner či Volvo Cars Czech Republic. Pool partnerů a sponzorů nadále řídí manažer Petr Žák.
Novinky? Golfovým trenérem se stal Lukáš Martinec, fyzioterapeutem je Martin Procházka a změny proběhly také v kondiční (Jan Hrsina) a psychologické přípravě (Radvan Bahbouh se přidal vedle Hany Jenčové). Jako caddies se budou střídat Monika Dvořáková a její jmenovkyně Kateřina Dvořáková.

Cíl na sezonu 2017? Obsazovat ty nejvyšší příčky na Ladies European Tour, která pro českou hráčku začíná na dubnovém turnaji v Maroku. Klára Spilková by se ráda kvalifikovala přímo na všechny turnaje kategorie major. Pokud by se dařilo v Evropě, nevylučuje účast na kvalifikaci o americkou LPGA.

„Jsem založením spíše pocitová než technická hráčka. Nové složení tréninku sleduje navozování situací, do kterých se dostávám na hřišti," říká Klára Spilková. „Zaměřujeme se na čtyři typy tréninku, kde má své místo také spolupráce mozkových hemisfér," uvedl Lukáš Martinec. Poradcem přes techniku a hru na linksových hřištích zůstává Keith Williams.
První turnaj sezony má už Klára Spilková za sebou, z LET Access Series z francouzského Terre Blanche přivezla výborné čtvrté místo. „Je znát, že jdeme správným směrem," uvedl trenér, jehož hráčka se v zimě věnovala přípravě, do které zařadila také kickbox, a absolvovala soustředění v Thajsku.
„Udělat změny nebylo zase až tak obtížné, protože jsem cítila, že je to jednoduše nutné. Chtěla bych poděkovat Pavlu Ničovi za dvanáct let krásné spolupráce. Budeme si pořád blízcí," dodala Klára Spilková.

Česká golfistka se věnuje také dobročinným projektům, k nimž patří partnerství se společností BBraun Medical, jejíž ambasadorkou se stala nejen pro projekt Světového dne ledvin. Dále pomáhá dětskému domovu Racek u Benešova, kam šel výtěžek z dražby olympijských bagů, a rovněž pokračuje s nadací Lymfom Help. S partnery letos plánuje řadu akcí včetně golfových turnajů a lekcí.
„Naše podpora golfu sílí. Tým podporovaný sítí KPMG se letos rozrostl na šestici. Nově vedle Kláry Spilkové čítá také Američanku Mariah Stackhouse a Islanďanku Ólafíi Kristinsdóttir. Přejeme Kláře v nové sezóně hodně zdaru a těšíme se s ní na viděnou na karlštejnském turnaji KPMG Invitational, kde bude hlavní hvězdou," uvedl Radek Halíček, řídící partner, KPMG Česká republika.

„Raiffeisenbank pokračuje ve své dlouhodobé strategii podpory špičkového golfu i našich golfistů. Jako oficiální banka českého golfu tak i nadále spojuje své jméno s nejlepší českou profesionální hráčkou Klárou Spilkovou. Kláře věříme a přejeme, aby ji tento rok provázely jen samé úspěchy, které jsou vždy tím nejlepším katalyzátorem popularizace tuzemského golfu," říká Hana Kovářová, marketingová ředitelka Raiffeisenbank, a dodává: „Golf je pro naši banku ideálním sportem. Prezentuje přesnost, preciznost, spolehlivost i kontrolu, tedy přesně ty hodnoty, které naši klienti od Raiffeisenbank očekávají a které jim také každý den v souladu s jejich očekáváním poskytujeme."

„Golf je jednou ze sportovních disciplín, které Volvo Cars podporuje jak partnersky, tak aktivní účastí. Téměř před třiceti lety se Volvo jako vůbec první obchodní společnost zapojilo do European Tour, a tak mohou miliony lidí po celém světě spatřit typický modrý znak na odpalištích, greenech a fairwayích. Spojení s nejúspěšnější českou golfovou profesionálkou bylo nasnadě," popisuje Sylva Webster, marketingová manažerka Volvo Car Czech Republic. „S Klárou spolupracujeme už sedmý rok a je to pro nás partnerství v mnoha ohledech prospěšné a troufám si říct i lidsky velmi příjemné. Volvo má každý rok pro Kláru k dispozici nový vůz dle její volby – momentálně je to naše největší SUV XC90 ve verzi Inscription. Klára se pravidelně účastní golfových akademií a turnajů pořádaných naší automobilkou. Na její milou přítomnost na našich akcích se budeme těšit i v letošní sezoně."

Text a foto: TZ, klaraspilkova.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...