MatusMimořádně dramatický průběh a nervy drásající rozehrávku o turnajový titul nabídlo závěrečné kolo Czech PGA Masters v Sokolově (19.–21. 7.). Vůbec poprvé v sezoně Pilsner Urquell Czech PGA Tour se rozhodovalo až v play-off. O cennou trofej usilovali lídr po prvním dnu Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, který ztrácel před startem druhého kola pět ran.

Stanislav Matuš přijel do Sokolova přímo z turnaje EPD Tour Bad Waldsee Classic v Německu, kde dohrál ve středu odpoledne. Druhé kolo na západě Čech vyšlo profesionálovi z Dýšiny naprosto fantasticky, a to i přes bogey na druhé jamce. Jenže pak se rozjel k parádní jízdě a nasázel celkem sedm birdie. Tím se Matuš dostal na výtečných 66 ran a celkové skóre -1. V klubovně pak čekal, jak dohraje Filip Mrůzek. Před poslední jamkou vedl Mrůzek o ránu právě před Matušem, ale jeho drajv skončil vlevo mezi malými stromky a zapsal bogey. I Filip Mrůzek dosáhl v součtu výsledku -1 a vítěze musela určit rozehrávka.

Pro play-off byla určena jamka č. 18 a nakonec se hrála hned třikrát. Poprvé se oba hráči ocitli po drajvu v bankru a Matuš přehrál green o 30 metrů. Mrůzek se naopak dostal z písku na green. Matuš se zachránil vynikající ranou, po níž dohrál do paru, který si připsal i Mrůzek. Na druhé jamce play-off předvedl Mrůzek famózní drajv, který skončil až na greenu. Matuš zahrál výborný úder z bankru a jedním patem si došel pro birdie. Filip Mrůzek potřeboval na birdie dva paty a play-off pokračovalo. Mrůzek chyboval, když drajv poslal do autu, čímž Matuš získal výhodu. I přes dva údery z bankru hrál Stanislav Matuš bogey, které mu stačilo k turnajovému triumfu.

„Na EPD Tour ani tady v prvním kole se mi nedařilo na greenech. Dnes jsem proto nechal patr hrát sám, dal jsem tomu volný průběh a najednou paty padaly, jak jsem potřeboval,“ okomentoval svůj výkon ve finálovém kole Stanislav Matuš.

Filip Mrůzek útočil na svůj třetí triumf v řadě, ale tentokrát našel svého přemožitele ve Stanislavu Matušovi. Navíc se ani napočtvrté nepodařilo vedoucímu hráči pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour proměnit vedení po prvním kole v prvenství. Mrůzek vedl po zahajovací osmnáctce už na Kunětické Hoře, v Berouně i ve Skalici, ale ani jednou nedotáhl nadějně rozehraný turnaj k vítězství. Stejně tak i v Sokolově. „Vůbec to nevidím jako nějaký mentální problém. Do každého kola jdu s tím, že pokořím hřiště a mám čistou hlavu. Dnes mi u šesti patů chyběly doslova milimetry, ale určitě to není výmluva. S dnešním skóre -1 jsem spokojený, stejně jako s celou sezonou,“ řekl o turnaji Filip Mrůzek.

Stanislav Matuš se z titulu radoval letos podruhé a celkově na Pilsner Urquell Czech PGA Tour počtvrté. Loni zvítězil na Tálích a v Karlových Varech, v tomto roce pak na Kunětické Hoře. Za prvenství na Czech PGA Masters získal finanční prémii 85 tisíc korun.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
CZECH PGA MASTERS 2012
VÝSLEDKY

1 Stanislav MATUŠ 143 (77 + 66 ) -1
2 Filip MRŮZEK 143 (72 + 71) -1
3 Peter ŠVAJLEN 145 (76 + 69) +1
4 Rudolf NECHANICKÝ 149 (79 + 70) +5
Martin PŘÍHODA 149 (76 + 73) +5
Štefan PÁLENÍK 149 (75 + 74) +5

DALŠÍ TURNAJ
5. – 7. 8. PGAC Stokeplay Championship – Karlovy Vary

Text a ilustrační foto: FreeDrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...