Sche MaŽádný jiný hráč v historii nepotřeboval k vystoupání na pozici světové jedničky kratší dobu než Scottie Scheffler. A se stejnou rychlostí a samozřejmostí ukořistil svůj první major, když si ve finále v Augustě bezpečně hlídal vedení. Nic na něm už nemohla změnit chyba na závěrečné jamce, na níž zapsal double bogey. Do té doby totiž chyboval jen výjimečně, parádně se zachraňoval a když to bylo nutné, dokázal přiložit pod kotel.

Tím zcela deklasoval Australana Camerona Smithe, jenž sice odstartoval dvěma berdíky, ale od třetí jamky dostával jeho sen o vítězství ránu za ranou. Mezitím stoupala hvězda jiného muže – Roryho McIlroye, kterou svou strhující finálovou jízdu podtrhl na závěr parádní ranou z bankru, po které míček vykroužil poctivý oblouk, aby se narodilo McIlroyovo poslední birdie, jímž stanovil finálové skóre na -8. Celkových sedm pod par mu pak vyneslo druhé místo a do budoucna snad i pořádnou dávku naděje, že zde jednou zkompletuje kariérní grandslam. Finiš přišel pozdě, Rory tak jen může litovat rozpačitého úvodu, kdy ve čtvrtek i v pátek zapisoval 73 úderů.

A ještě jeden velký příběh letošní Masters přineslo. Návrat Tigera Woodse, díky němuž turnaj získal dvojnásobný lesk a fanoušci se zatajeným dechem sledovali každou jeho ránu. Úvodním vystoupením v podobě 71 ran jim dal Tiger velkou naději, a i když počínaje pátkem každým dalším dnem chřadl, vysloužil si velké ovace.

Ty sklidil i tak trochu nenápadný šampion, jehož zdobí obrovská konzistence. Scheffler v zásadě neměl slabinu. Jako jediný hráč z celého startovního pole dokázal zahrát v každém kole pod par, nijak dramaticky, nicméně na letošním Masters se to hodilo dvojnásob. V kritických chvílích dokázal udržet klid, což názorně demonstroval na třetí jamce ve finále. Smith ho tou dobou stáhl na rozdíl jediné rány a oba skončili po drajvu mimo fervej. Následně se pak nedokázali druhou ranou dostat na green, ale zatímco Scheffler z pozice pod greenem volil nízkou ránu a skóroval, Smithova vysoká přihrávka byla příliš dlouhá, takže ji do paru nevrátil, zapsal bogey a od té doby se už rozestup mezi nimi zvyšoval.

„Nikdy bych nečekal, že budu sedět, kde sedím," vyznal se upřímně Scheffler na tiskové konferenci pro vítěze Masters. „Některé věci v životě prostě nečekáte. Jen se snažíte ze sebe vydat to nejlepší... Nikdy jsem si ale o sobě nemyslel, že jsem v golfu tak dobrý, takže jsem trénoval a poctivě pracoval. A pokračoval jsem v tom," uváděl skromně muž, jenž svých posledních šest startů přetavil ve čtyři tituly!

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/masters-tournament/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...