Claret-Jug_prevHlavním cílem konference, která se uskutečnila ve čtvrtek 22. března v pražském hotelu InterContinental, byla výměna zkušeností z rozvoje golfu v zemích střední a východní Evropy a Asie. A současně i silná deklarace podpory včetně finanční ze strany R&A a EGA.

Řídicí orgán golfu ve 126 zemích světa zastupovali Duncan Weir, Kevin Barker, Philip Russell a John Robertson, EGA reprezentovali prezident Antti Peltoniemi a generální sekretář Richard Heath. Čtyřčlennou delegaci ČGF vedl prezident Jan Jenčovský a dále v ní byli Miroslav Holub, Luboš Klikar a Aleš Libecajt. Na snímku jedna ze dvou kopií slavného Claret Jug v rukou Juraje Špánika, Sylvie Hruškové a Miroslava Holuba.

R&A sídlící ve skotském St. Andrews každoročně podporuje globální rozvoj golfu částkou zhruba pěti miliónů liber. Prioritou jsou výukové programy a juniorský golf. Kromě toho také udržitelný management golfových hřišť či dodávky špičkové sekací techniky do rozvojových zemí. Z pomoci R&A mají prospěch projekty od Brazílie po Bulharsko, od Venezuely po Vietnam. Velkorysé aktivity R&A známé pod sloganem Working for Golf umožňují dvě skutečnosti - každoroční obrovský zisk z pořádání nejstaršího majoru - The Open Championship - a neotřesitelná pozice a vliv R&A jakožto řídícího orgánu golfu ve světě.

Konference Working for Golf se uskutečnila ve čtvrtek 22. března od 9 do 17 hod. v hotelu InterContinental v Praze, kde byli delegáti a zástupci R&A rovněž ubytováni. Pozvánku k účasti dostali prezidenti a generální sekretáři národních golfových federací a asociací Albánie, Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Litvy, Lotyšska, Makedonie, Moldavska, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Tadžikistánu, Ukrajiny a Uzbekistánu. R&A budou reprezentovat Duncan Weir - výkonný ředitel Working for Golf, Kevin Barker - zástupce ředitele Pravidel, Philip Russel - zástupce ředitele Management golfových hřišť a John Robertson - manažer medií.

A motto Working for Golf? Aby více lidí na více místech světa hrálo golf častěji!

Text a foto: Luboš Klikar, cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...