Spilkova01Klára Spilková zahájila svou druhou sezonu na LET turnajem Lalla Meryem Cup v Marockém Agadiru, který se hrál 22.–25. března na hřišti Golf de L´océan s parem 71. Téměř bez obtíží prošla cutem a po čtyřech kolech se umístila na děleném 25 místě s výsledky 72, 69, 72 a 72 v posledním kole, celkově (+1).

V prvním kole turnaje na LET Klára zahrála 72 ran (+1), startovala ve 13.30 hodin odpoledne marockého času a dle zkušeností z minulého roku ji vysoké teploty příliš nepřekvapily. Po prvním kole se řadila na dělené 38. místo ze 125 startujících hráček. V druhém kole zapisovala skvělých 69 ran (-2) a s jistotou prošla cutem, který byl +4. I přesto, že start byl několikrát odložen kvůli písečné bouři, Klára se s hřištěm velmi dobře poprala.

Během sobotního rána a poledne dohrávaly některé hráčky 2. kolo. Proto byl start posunutý a Klára startovala až ve 13.20 hodin marockého času. Všechny hráčky zlobil opět silný vítr, zvlášť na druhé devítce, kde je hřiště velmi otevřené. V posledním kole Klára zahrála opět 72 ran a svou hru okomentovala slovy: „Hrála jsem vyrovnaně všechna čtyři kola, ale celý týden mi tu nepadaly paty tak, jak bych si představovala, ale za to jsem měla hodně trefených fervejí a greenů v regulaci. S novým caddym Michalem Englerem jsem byla velmi spokojená.“
Své pocity z hřiště Golf de L´océan popsala slovy: „Hřiště se mi líbilo. Hru zde ztěžoval vydatný vítr, keře a deserty okolo hřiště. Ferveje byly poměrně široké, ale bylo tu méně jamek na skórování.“

Po nedělním kole se Klára přesouvá do Španělska za českou golfovou reprezentací, kde bude trénovat s Keithem Willamsem. Poté se vrací do České republiky, kde ji čekají školní povinnosti. Další turnaj, na kterém Klára plánuje hrát, je Turkish Ladies Open, který se hraje od 10. do 13. Května 2012 v Beleku na hřišti National Golf Club.

Text a foto: Monika Dvořáková

Spilkova02Dva turnaje, dva cuty, dvě výhry a průběžná 51. pozice v Order of Merit 2012
1) World Ladies Championship 2 453,63 euro
2) Lalla Meryem Cup 3 510 euro

Kompletní Order of Merit LET 2012 najdete ZDESouvisející články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...