Golf aktuálně Golf na olympiádě aneb Kdo bude hrát

Rio de Janeiro bude v roce 2016 hostit dva olympijské turnaje ve dvou týdnech - nejdříve pro muže, poté pro ženy -, které se budou hrát na 72 jamek na rány bez cutu. Startovat bude 60 nejlepších mužů a 60 nejlepších žen podle aktuálního světového profesionálního žebříčku. Hráči a hráčky z Top 15 se kvalifikují automaticky, nicméně se s největší pravděpodobností uplatní limit maximálního počtu čtyř hráčů z jedné země.

Dále se hráči a hráčky budou kvalifikovat podle světového žebříčku, přičemž maximální limit pro účast činí dva hráče nebo dvě hráčky na každou zemi. Finální rozhodnutí o formátu olympijských turnajů a kvalifikačních podmínkách výkonný výbor MOV vydá už na podzim tohoto roku. Podle odhadů expertů bude ke startu v olympijském turnaji pro muže stačit zhruba 250. místo ve světovém žebříčku, pro ženy zhruba 300. místo. Pokud by MOV prosadil právo startu jednoho hráče a jedné hráčky z pořadatelské země, startovní pole by se rozrostla na 61 + 61.

Zdroj: Luboš Klikar, cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...