Golf aktuálně Gál a Suk hrají ve Skotsku

Po týdenní přestávce bez českých hráčů na turnajích dvou nejvyšších evropských sérií se na Scottish Hydro Challenge v rámci European Challenge Tour představí Petr Gál a Cyril Suk. Oba se na tomto podniku představí poprvé v kariéře, Gál však má zkušenosti ze Skotska díky dvěma startům na Johnnie Walker Championship.

„Hřiště je krásné, typicky skotské. Jediné, co vidím jako nevýhodu, je velký počet slepých jamek. Na nich sbíhají míčky z ferveje a mimo jsou takové malé asi 20 centimetrů vysoké keříky, ve kterých se míček nedá najít. Nejdůležitější bude hrát dobře z týčka, greeny jsou velké a docela rovné, takže i z delších vzdáleností se dají paty proměnit. Hrál jsem cvičné kolo. Naštěstí nefoukalo, nepršelo, jen je chladněji. Snad tohle počasí vydrží," popsal své dojmy Gál.

Pro Cyrila Suka to bude čtvrtý turnaj na Challenge Tour v kariéře. Gál hraje ve čtvrtek z 11. jamky ve 14.20, Suk začíná ze stejné jamky o deset minut později.
Turnaj patří mezi nejprestižnější akce v sezoně. Hráči si rozdělí 250 tisíc euro, přičemž na vítěze čeká 40 tisíc euro. Mezi bývalé šampiony patří například Brooks Kopeka. Turnaj je pořádaný přímo European Challenge Tour, nemá jako jediný v sérii soukromého promotéra.

Zdroj: Pavel Poulíček, Relmost


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...