Zala inWill Zalatoris vyletěl v předloňské sezoně na US Open a že nebude kometou, která rychle zhasne, nás přesvědčoval i v roce 2021. Třebaže na titul z PGA Tour zatím čeká, snad je coby druhý hráč loňského Masters oprávněný udělit vám nějakou užitečnou radu. Vytáhlý Američan to vzal od začátku a zaměřil se na úplné základy.

1. Postoj
Rovnováha a správné úhly, tak bych ve stručnosti shrnul, nač je třeba dbát. Postoj nad míčem totiž ovlivní rovnováhu i úhel, pod nímž hůl švihá kolem vás. Proto jde o kritické body z hlediska konzistentně kvalitního zásahu. Jak na to? Uchopte hůl a postavte se vzpřímeně, rozkročte se na šířku ramen. Paže i ramena jsou volně před vámi, šaft zdvihněte tak, že je paralelně se zemí. Poté se předklánějte v bocích, dokud hůl neleží na zemi. Snižujete se pomocí ohnutí v bocích, nikoliv ohýbáním páteře. Následně povolte kolena, nejde přitom o výrazné snížení v kolenou, spíš jen o jemný průhyb dopředu, kterým se váha přenese na střed chodidel. Paže zůstávají uvolněné. V této pozici jste připraveni zahájit švih.

2. Otáčení
Rotační pohyb trupu představuje jádro dobrého golfového švihu. Nejefektivnější je rozložit jej na stádia – otočení do nápřahu a poté otáčení v prošvihu při vedení hole do finální fáze, což provází plynulý přenos váhy. Zaujměte postoj dle bodu 1, nohy jsou stabilní, klíčovou roli hraje otáčení těla. Rotaci zahajte otáčením boku a trupu směrem od cíle, horní část těla by se měla otočit až o 90°. A Zdůrazňuji, že jde pouze o rotaci, ne o úklon páteře.

Jakmile dokončíte rotaci v nápřahu, cítíte vzrůstající tlak jdoucí do chodidla zadní nohy, kam se přesouvá váha. Tím se koncentruje síla, která pohání pohyb. Poté se začněte otáčet k cíli až do závěrečné pozice a váhu postupně přenášejte na přední nohu. Opět rotují trup a boky. Ve finále hrudník i pánev směřují na cíl, hrudník je ve srovnání s úvodní pozicí lehce vzpřímenější. V závěru švihu váha spočívá pod chodidlem přední nohy.

Foto: FootJoy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...