grUž v minulosti jsem napsal článek, v němž jsem doporučoval věnovat větší pozornost velikostem gripů holí a nehrát mechanicky jen s tou standardní, s jakou jste hole koupili. Jsme různě vysocí, máme různě velké ruce správná volba velikosti gripu může zvýšit efektivnost hry, a dokonce vyléčit některé nešvary, jako je například příliš křečovitý úchop hole.

Současní vrcholoví golfisté věnují velikosti a tvarů gripů velkou pozornost. Velmi talentovaný profesionál Tony Finau například nejen užívá větší velikost gripů, ale rovněž si je nechává upravit na netradiční tvar, kdy dolní část (blíže k hlavě hole) je zesílená.

Již delší čas je vcelku uznáván argument, že o něco silnější gripy vedou k lehčímu držení hole a v důsledku toho k lepší mechanice švihu a snížení chyb na vrub stranové rotace míčku. Pro seniorní golfisty dodávám další důvod, proč vyzkoušet o něco silnější gripy. Významná část starších hráčů a hráček trpí různými stupni artritidy. Silnější gripy umožňují držení, které je pro golfisty s tímto problémem jistější a příjemnější.

Text: Ondřej Kašina, foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...