slAmerická golfistka Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto v minulosti dosáhla až na vrchol světového žebříčku. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech a kvalitní hra kolem greenů.

Jen málokterá rána nahání amatérským hráčům větší strach než úder z bankru poblíž greenu. Přitom se stačí držet několika doporučení. Vše si maximálně zjednodušte, nerozptylujte se přemírou instrukcí. Zaujměte co nejpohodlnější postoj a soustřeďte se, abyste se při švihu dostali holí pod míč.

Fyzikální zákony hrají ve váš prospěch – podstata spočívá v tom, že těžiště hlavy hole se dostane pod těžiště míče, a v zaujetí otevřeného postoje. Otevřete líc hole, švihněte zvenku dovnitř, udeřte zhruba 5 centimetrů za míčkem a hůl pořádně protáhněte. Víc myšlenek si nepřipouštějte, jinak budete mít v hlavě zmatek a výsledkem bude křečovitá rána, při níž celý pohyb zbrzdíte, takže vás nejspíš čeká další rána z písku. A to je to poslední, co byste v této situaci chtěli.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...