jota
Pravidla Pravda, nebo lež? Když se hráč rozhodne v rámci čerpání úlevy...

Pravidla2019 kolaz 250x160Když se hráč rozhodne v rámci čerpání úlevy od trestné oblasti spustit míč bankru, pak se tento míč musí v bankru i zastavit a nesmí se z něj vykutálet, i když oblast úlevy zasahuje i mimo bankr.

Správná odpověď: PRAVDA

Prověřte své znalosti. Více otázek a odpovědí najdete ZDE
https://www.golfinfo.cz/golfova-pravidla/

17.1d Úleva pro míč v trestné oblasti
Jestliže je hráčův míč v trestné oblasti, včetně případu, kdy je známo nebo prakticky jisto, že je v trestné oblasti, přestože nebyl nalezen, má hráč následující možnosti úlevy, všechny s jednou trestnou ranou:

(1) Úleva se ztrátou rány a vzdálenosti. Hráč může hrát původní nebo jiný míč z místa, odkud hrál svou předchozí ránu (viz Pravidlo 14.6).

(2) Úleva dozadu po spojnici. Hráč může spustit původní nebo jiný míč (viz Pravidlo 14.3) v oblasti úlevy, která je založena na spojnici jamky a odhadnutého místa, kde původní míč naposledy překročil okraj dané trestné oblasti:

• Referenční bod: Místo na hřišti podle volby hráče, které je na zmíněné spojnici a je dále od jamky než zmíněné odhadnuté místo (přičemž není dáno žádné omezení, jak daleko dozadu po spojnici lze jít):
» Při volbě referenčního bodu by hráč tento bod měl něčím označit (třeba týčkem).
» Jestliže hráč spustí míč, aniž by zvolil referenční bod, má se za to, že referenčním bodem je bod na zmíněné spojnici, který je stejně daleko od jamky jako místo, kde se spuštěný míč poprvé dotkl země.
• Velikost oblasti úlevy měřená od referenčního bodu: Jedna délka hole, avšak s těmito omezeními:

• Omezení rozsahu oblasti úlevy:
» Nesmí být blíže jamce než referenční bod, a
» Může být v kterékoli oblasti hřiště vyjma danou trestnou oblast, ale
» Jestliže se do vzdálenosti jedné délky hole od referenčního bodu nachází více oblastí hřiště, musí se míč zastavit v rámci oblasti úlevy v té samé oblasti hřiště, které se míč při spuštění v oblasti úlevy poprvé dotkl.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...