diamond-clock-shotZ důvodu zrychlení tempa hry doporučuje EGA při hře na rány aktivně využívat pravidla „ready golfu". „Ready golf" je obecný termín pro postup, kdy hráči nedodržují striktně pravidlo, že „jako první hraje hráč, jehož míč leží dále od jamky", ale jako první hraje hráč, který je ke hře připraven. Aplikujte zejména v níže uvedených situacích:

Pokud je to bezpečné, odehraj úder jako první, zvláště když vzdálenějšího hráče čeká obtížnější úder a on potřebuje čas na posouzení svých možností.

Jako první hrají kratší hráči (ať již z odpaliště nebo ferveje), kteří nemusí čekat, než se uvolní místo v dopadové zóně delších hráčů.

Pokud hráč s předností ve hře není připraven, nebo se při cestě na odpaliště zpozdil, odpal míč z odpaliště jako první.

Odpal jako první, pokud hráč dále od jamky čeká na rozhodčího, nebo řeší komplikovanější pravidlovou situaci.

Odpal svůj míč dříve, než půjdeš pomoci spoluhráči hledat jeho míč, který může být ztracen.

Doklepni svůj krátký pat, i kdyby to mělo znamenat, že budeš stát blízko spoluhráčovy dráhy patu.

Zahraj svou ránu, i když spoluhráč, který zahrál z bankru u greenu a který ho uhrabuje, leží stále dál od jamky.

Pokud ležíš na přední straně greenu, zahraj jako první, když spoluhráčův čip přeběhne green a on, třebaže leží stále dál od jamky, bude muset přejít green a přemýšlet nad dalším úderem.

„Ready golf" se neaplikuje v rámci hry na jamky, ani ve hře na rány v případě hry jeden na jednoho, nebo v rámci play-off.

Hráči by měli postupovat s citem pro situaci a s jistotou, že hra mimo pořadí neohrozí ani neomezí ostatní hráče. „Ready golf" také nesmí ovlivnit obvyklou praxi vycházející z ducha hry, kdy si spoluhráči při hře navzájem pomáhají, jako například při obsluhování praporkové tyče nebo hledání míče.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...