Pravidla Mohu hrát turnaje s míči označenými X-out, nebo Practice? Většinou ano!

Practice xout ball 250Pokud neexistuje silný důkaz o tom, že „X-out" nebo „refurbished" míč nevyhovuje Pravidlu, může jej hráč používat. Používat se nesmějí pouze pokud je uvedena v podmínkách povinnost respektovat Seznam vyhovujících míčů.
Practice (cvičné) míče jsou obvykle podle Seznamu vyhovující míče potištěné slovem „Practice" nebo jiným podobným. Tyto míče mají stejný status jako míče s logem resortu, klubu, školy, společnosti nebo jiné. Takové míče mohou být používány, i když soutěžní výbor stanoví Místním pravidlem povinnost respektovat Seznam vyhovujících míčů.

Jestliže si hráč zvolí ke hře míč označený od výrobce jako X-out, Practice (cvičný) nebo je nějak upraven, repasován, je s těmito míči ve smyslu Pravidla o výstroji hráče nakládáno následovně:
X-out je běžné označení pro míče, které jsou podle výrobce nedokonalé (většinou z estetických důvodů, špatné barvy nebo potisku), a tudíž je na nich přeškrtnutá značka. Repasovaný (refurbished) označuje míče z „druhé ruky", nějak vyčištěné a následně potištěné slovem „refurbished" nebo podobně.

Jestliže ale soutěžní výbor stanoví Místní pravidlem povinnost respektovat Seznam vyhovujících míčů, nesmí se takový míč použít, ani když je identifikační značka na míči na tomto seznamu.

Viz Interpretace:
4.2a(1)/2 – Status míčů „X-out", „repasovaných" a „cvičných"


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...