scosV náročných povětrnostních podmínkách trefil po oba víkendové dny jen po pěti fervejích ze čtrnácti na kolo, pokud jde o přihrávky a počínání na greenech a v jejich okolí, nenašel Scottie Scheffler přemožitele. A právě to byl klíč k jeho úspěšné obhajobě prvenství na WM Phoenix Open. K ní přidal i opětovné dobytí pozice světové jedničky, a tak měl Američan hned dvojí důvod k úsměvu.

Po celý den mu šel jako stín v patách Nick Taylor, ale se Schefflerem nikdy v průběhu finále nesrovnal krok, nejvíce se mu přiblížil na jedinou ránu. Jeden ze zlomových bodů přinesla pětiparová třináctka, kde Scheffler předvedl parádní delší pat do eaglu. Skvěle přitom odhadl tempo a přečetl dráhu, neboť patoval přes vlnu. V tu chvíli odskočil na dvě rány, a i když Taylor poté ustál tlak a proměnil na téže jamce pat do birdie, nakonec to nestačilo. Ve vyrovnaném závěru totiž Taylor chyboval na šestnáctce, odstup narostl na dva údery a titul se mu vzdálil. Jeho soupeř si už poté šanci vzít nenechal a po roce znovu zvedl nad hlavu cennou trofej. Třetí skončil Jon Rahm, čtvrté místo po dobrém finálovém kole bral Justin Thomas, po delší době o sobě dal vědět někdejší nejlepší hráč světa Jason Day, který vybojoval pátou příčku.

„Dnes to byl přesně ten den, kdy zvítězíte, i když nepodáte svůj úplně nejlepší výkon. Z týčka mi to dnes opravdu několikrát uletělo hodně netypicky, dokázal jsem se s tím ale poprat a proměnit hodně patů," hodnotil své vystoupení aktuálně nejlepší hráč světa.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/wm-phoenix-open/R2023003/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...