jr genJon Rahm vyhrál ceněný podnik Genesis Invitational i za přítomnosti hostitele Tigera Woodse, což ho opětovně vyneslo i na pozici světové jedničky. Cestu za výhrou, jubilejní desátou na okruhu PGA Tour, mu znepříjemňoval především obhájce titulu Max Homa, ten však nakonec ztratil dvě rány.

Rahm učinil definitivní krok k výhře na tříparech. Ještě předtím mu ale na třináctce chybou dopřál Homa dorovnání skóre. Američanův nepovedený drajv skončil v rafu jen kousek za místem, kde začínala fervej, druhou ránu poslal opět mimo fervej, a i když se třetím úderem dostal na green, zachránit par se jevilo nepravděpodobné, což se o chvíli později potvrdilo.
Rahm hned na následujícím tříparu sešlápl plyn, když proměnil dlouhý pat do birdie, a šel do vedení, které umocnil na dalším tříparu. Na šestnáctce bylo navrtáno hned za bankrem, ale Španěl demonstroval svou odvahu a míček poslal na půl metru k vlajce. Homa zkoušel odpovědět, ale měl smůlu, trefil svah, od něhož se míček k vlajce neodrazil, ale zůstal ve vyšší trávě, takže Rahm po jistém birdie navýšil náskok na dvě rány a ten už udržel do cíle. Poklonu mu poté vysekl i poražený Homa: „Řekl bych, že je to ten nejkonzistentnější hráč, jakého jsem kdy viděl. Znám ho už z dob studií a vždycky byl takový, ať už jako amatérská jednička nebo teď jako nejlepší hráč světa. Zaslouží maximální uznání."

Třetí skončil Patrick Cantlay, který za vítězem zaostal o tři údery, nejlepší kolo dne za mínus sedm předvedl Will Zalatoris, jemuž výsledek vynesl samostatné čtvrté místo. Ostře sledovaný Tiger Woods hrál velmi dobře v sobotu (67), finálový den jej už nezastihl v nejlepším rozpoložení, a nakonec s celkovým výsledkem 283/-1 dělil 45. místo.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/the-genesis-invitational/R2023007/leaderboard

Foto: Rolex Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...