Schwartzel ValsparJihoafričan Charl Schwartzel se loňskou sezonou protrápil a na žebříčku padal na své poměry strmě dolů. Neúspěchy ale hodil za hlavu a poctivá tréninková dřina mu začíná přinášet ovoce. Po dvou triumfech na EPGA Tour se nyní dočkal i na nejprestižnější PGA, když uspěl v rozehrávce na Valspar Champoionship. Pro Schwartzela je to po zisku zeleného saka z Augusty druhé vítězství v sérii.

Jihoafričan šel finále na čtyři rány pod par, díky tomu se dotáhl do čela na Billa Haase, který naopak se závěrečnou rundou nenaložil dobře (+1). Psychickou pohodu jakoby si oba protagonisté přenesli i do rozehrávky, jež měla jen jediný díl. Schwartzel totiž rozhodl hned na její první jamce, kde mu stačil par.

Na titul z PGA Tour čekal dlouhých pět let. „Bylo to jako sněhová koule, která se valila špatným směrem," popisoval rodák z Johannesburgu nelehké mezidobí, během něhož vytrácel kdysi těžce vydobyté pozice. „Stále jsem si ale opakoval, že musím znovu začít, dostat se do formy, postavit svou hru na nohy. Těžko říct, co všechno za úspěšným vykročením do letošní sezony vězí, jedno vím ale jistě – potřeboval se znovu získat sebevědomí."

Třetí skončil s odstupem dvou ran na nejlepší Ryan Moore (-5), za pozornost stojí čtvrtá příčka amatéra Lee McCoye (-4).

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...