Sam BurSam Burns zvládl rozehrávku proti Davisu Rileymu a na Valspar Championship obhájil loňský titul. O ránu zpět zůstala dvojice Justin Thomas a Matthew NeSmith. V náročném finálovém kole se hráčům nedařilo jít dramaticky pod par hřiště, spíš naopak. Šlo o to vyvarovat se velkým chybám. Jako třeba té na pětiparové pětce v podání Rileyho, který zapsal nepopulárního sněhuláka, což ho nakonec v součtu dalších ran poslalo do zmiňovaného play-off... Nejlepší kolo dne zahrál Brooks Koepka, jehož šest ran pod par katapultovalo o tři desítky míst vzhůru, na dělenou 12. příčku.

O držiteli titulu rozhodl zhruba desetimetrový pat do birdie na čtyřparové šestnáctce, jež se hrála v play-off jako druhá v pořadí. Díky tomu Burns přidal svůj třetí vavřín do sbírky z posledních dvaadvaceti turnajů. Zároveň se vyšvihl na druhé místo v průběžném hodnocení sezony a také poprvé v kariéře nakoukl mezi deset nejlepších hráčů planety, když vystrnadil bývalou světovou jedničku Dustina Johnsona.
„Je to paráda, lidi," zářil štěstím Burns. „Davis dnes hrál velmi dobře, zejména v závěru. Já se snažil zůstat ve hře a nechybovat. V neděli to tu je o tom držet se plánu, hrát pary a občas přidat birdie. Tohle obvykle funguje. Jsem šťastný, že to vyšlo," hodnotil úspěšnou obhajobu, kterou navázal na Paula Caseyho triumfujícího na tomto podniku v letech 2018 a 2019.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/valspar-championship/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...