Pettersen EvianJediná amatérka ve 120členném startovním poli Evian Championship o sobě dávala pořádně vědět. I když označení "amatérka" je v případě Lydie Ko už skoro nepatřičné. Byla to ale v podstatě pouze ona, kdo ve finále představoval jedinou hrozbu pro Suzann Pettersen na cestě za jejím druhým majorem v kariéře. Na ten Norka čekala od roku 2007, kdy ovládla LPGA Championship. Její nedělní triumf byl už devatenáctým klenotem v bohaté profesionální kariéře.

Pettersen šla třetí kolo, jež bylo kvůli nepřízni počasí v úvodu turnaje i finálovým, na 68 ran a v celkovém součtu Ko předčila o dvě rány. Snadné to ale dle svých slov neměla. "Bylo to docela dlouhé čekání na další major. I proto jsme byla trochu nervózní v koncovce, ale na poslední jamce jsem Brianovi (její caddie Brian Dilley - pozn. aut.) řekla, že jdu po výhře, že jsem moc dobrá na to, abych hrála na jistotu, a šla jsem po paru."

Ačkoliv Ko vedla zpočátku, záhy šla do čela Pettersen. Rozhodující chvíle přišla na třinácté jamce, kde Novozélanďanka skončila ve fervejovém bankru , načež zahrála bogey. V tu chvíli jí Norka odskočila na dvě rány a poté už šly obě shodně až do závěrečné jamky.
Pettersen si za vítězství odvezla 366 tisíc euro, zatímco Ko se vzhledem k amatérskému statusu musela výhry ve výši 224 tisíc euro vzdát. Při té příležitost naznačila, že její přestup k profesionálkám se blíží. "Nejde ale jen o to, co říkám já, záležet bude i na rodičích a dalších záležitostech. Vždycky mě podporovali a pomáhají mi, a tak doufám, že se díky nim rozhodnu správně. Zatím je to tajemství a musím se zeptat mamky, jestli to můžu prozradit," usmívala se zatím ještě amatérka Ko.

Kompletní výsledky turnaje zde

Suzann Pettersen je první vítězkou Evianu coby majoru. Foto: Philippe Millereau/Evian


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...