Willett MastersCelých sedm kol v řadě nepustil Jordan Spieth do vedení Masters nikoho jiného, a když hned na úvod „vystřihl" bezchybných 66, zdálo se, že i letos bude mít těžko konkurenci. Jenže pak se stroj zadrhl. Obhájce trofeje si sice po tři kola udržoval vedení a v průběhu finále utekl až na pět ran, jenže od desáté po dvanáctou jamku nasbíral neuvěřitelných šest ran... Mezitím stoupala nenápadně hvězda Dannyho Willetta, jdoucího ve čtvrtém flightu od konce.

Angličan začal řádit na šestce a ještě na první devítce se dostal na -2. Amen Corner pak přežil bez úhony, navíc na třináctce i na následující jamce ukrojil další dvě rány. A protože Spieth mezitím doslova zkolaboval na tříparové dvanáctce, kde dvakrát trefil vodu a odcházel s potupnou sedmičkou (!), Willett poskočil do čela.
Vědomí, že má na dosah nejcennější trofej kariéry jej však nechávalo zcela v klidu. Na tříparové šestnáctce přidal další birdie a po dvou parech s výsledkem -5 čekal, jak s jeho nástupem naloží soupeři.

Postupně však selhali všichni, Westwood jdoucí s Willetem ve flightu sice na patnáctce předvedl eagle, ale hned vzápětí přišlo bogey, nicméně nakonec z toho bylo dělené druhé místo (-2). Dustin Johnson nezvládl ránu z bankru na sedmnáctce a nepochlapil se ani „z mrákot se probouzející" Spieth, jenž za určitých okolností mohl ještě Angličana dostihnout ve vedení.
K tomu ale potřeboval proměnit pat na birdie na 16. jamce. A nepřipravil si špatnou pozici, avšak nakonec neuspěl. Definitivně své šance pohřbil na sedmnáctce, kde stejně jako Johnson a spousta dalších padl za oběť bankru u greenu. Z písku musel skórovat, avšak ránu přetáhl a nevrátil ani pat do paru. Willett mohl v klubovně začít slavit. Na Spietha zbylo „jen" dělené 2. místo.

Willettových pět pod par bylo nejlepším výsledkem dne, na který dosáhli i další dva jeho krajané, Paul Casey (-1), jenž díky tomu dělil čtvrté místo, a Matthew Fitzpatrick (E), který se tak vyšplhal na dělenou 7. pozici. A to ještě desítku uzavíral Justin Rose (+1). Do top 10 tak proniklo hned pět zástupců Albionu!

Willett zažívá skvělé období, před několika dny se stal poprvé otcem a návdavkem přidal první major do své sbírky. Původně přitom kvůli očekávanému narození syna neměl na turnaji startovat, ale malý Zachariah si cestu na svět našel dřív než 10. dubna, a tak se jeho otec mohl pustit do boje.
„Zdá se, že svého otce poslouchal," komentoval synovo narození v souvislosti s Masters Willett a dál pokračoval v podobném duchu, „je to až surrealistický den, uvážím-li všechna vzedmutí a poklesy, jimiž jsem procházel. Augusta je velmi těžká, zejména její tvrdé greeny, ale měl jsem štěstí, že když šlo do tuhého, předvedl jsem několik povedených ran, takže jsem mohl hrát agresivně."

Kompletní výsledky turnaje na www.masters.com/en_US/scores/index.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...