Lindberg193 startů a osm jamek rozehrávky, tak dlouho čekala na svůj velký moment švédská golfistka Pernilla Lindberg, jež překvapivě získala svůj první titul na LPGA Tour. A rovnou major. Na ANA Inspiration zavěsila desetimetrový pat a mohla slavit.

Poprvé v sedmačtyřicetileté historii turnaje se přitom o vítězce muselo rozhodnout až v pondělí, nerozhodlo totiž dvaasedmdesát jamek ani čtyři nedělní jamky rozehrávky, stejný počet jamek v play-off tak musely obehrát obě hlavní protagonistky, mnohem zkušenější Inbee Park a severské překvapení turnaje Pernilla Lindberg, o den později.

„Věděla jsem, že jsem dříč, a cítila jsem, že můj čas konečně přišel, byla jsem připravena svou práci dokončit," svěřovala se Švédka bezprostředně po největším triumfu kariéry. „Ještě teď nemůžu uvěřit, že mi tam ten poslední pat padl a že Inbee svou šanci nevyužila. O tomto okamžiku jsem snila od dětství. Vzpomínám si, jak jsem na střední škole napsala, že můj cíl je vyhrát major. Tehdy jsem si pomyslela, že je to možná až příliš smělé, ale je úžasné, když se vám sny vyplní!"

Stejný výsledek jako Lindberg a Park si připsala také Američanka Jennifer Song, jež z rozehrávky vypadla už v neděli, o jedinou ránu uniklo play-off Jessice Korda a Ariyi Jutanugarn.

Kompletní výsledky na www.lpga.com/tournaments/ana-inspiration/results

Foto: LPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...