YinPodobně jako v mužské nejvyšší evropské profesionální sérii i dámy zakončují sezonu v Dubaji, a to finálovým podnikem Omega Dubai Ladies Classic. Z vítězství se radovala americká golfistka Angel Yin. Devatenáctiletá rodačka z Los Angeles obešla závěrečné kolo na 67 ran, celkově zahrála 15 úderů pod par, nakonec však musela do rozstřelu se skvěle finišujícími In-Kyung Kim (ve finále 65) z Jižní Korey a Francouzkou Celine Herbin (64).

Yin, která se opírala o dlouhé drajvy, když v průměru dosahovala z týčka délky 276,75 yardu, zahrála hned na první jamce play-off birdie, ale to na výhru nestačilo. Bitva se však smrskla na duel dvou hráček poté, co se z rozehrávky nedobrovolně poroučela francouzská golfistka, když třetí ranou poslala míček do vody.
I na druhé jamce, čtyřparu o délce 254 yardů, mohla Yin využít své hlavní zbraně - délky. Opět doklepla na birdie a soupeřku dostala pod tlak. A protože In-Kyung Kim na tento úder odpověď nenašla, mohla Američanka slavit.

„Cítím se úžasně. Je to mé první velké vítězství v profesionální kariéře, takže jsem si víc nemohla přát," uvedla při přebírání trofeje. „Byl to náročný týden, ale rozhodně nelituji, že jsem se do Dubaje podruhé v kariéře vydala. Už vloni se mi tu líbilo, takže jsem se ráda vrátila. Hřiště je úžasné a bylo skvěle připravené," uvedla Angel Yin, po Lexi Thompson druhá Američanka, jež ovládla závěrečný podnik LET.

Finále se zúčastnila i česká golfistka Klára Spilková. V Dubaji se jí v minulosti většinou dařilo, tentokrát se však musela spokojit s děleným 36. místem (285/-3). V celkové klasifikaci série obsadila vynikající čtvrté místo, které je jejím dosavadním maximem. Pořadí Ladies European Tour ovládla s náskokem více než 200 tisíc euro Angličanka Georgia Hall.

Kompletní výsledky turnaje na ladieseuropeantour.com/?tournament=omega-dubai-ladies-classic-3

Závěrečné pořadí Ladies European Tour za rok 2017 na ladieseuropeantour.com/rankings/

Foto: LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...