McIlroy GlobeZ Holywoodu ke hvězdám... Ne, to není název žádného amerického filmu, ale příběh skromného mladíka ze Severního Irska, z Holywoodu, dvanáctitisícového města, ve kterém se narodila současná superstar světového golfu – Rory McIlroy. Když mu byly dva roky, vzal ho táta na golf. A Rory předvedl 40yardový drajv. V sedmi letech se stal nejmladším členem holywoodského golfového klubu a brzy nastartoval velkou kariéru.

Když mu bylo patnáct let, získal s evropským týmem Junior Ryder Cup, rok nato se stal historicky nejmladším vítězem severoirského i irského šampionátu, aby pak do své rozrůstající se sbírky přidal trofej European Amateur Championship, kterou už před ním získali Carl Pettersson nebo Sergio García.
Evropským kolegům začal už brzy vysílat zprávy o svém nesporném talentu. Coby čerstvě šestnáctiletý se poprvé objevil na European Tour, o rok později se stal na týden amatérskou světovou jedničkou, v další sezoně v Dubaji poprvé prošel přes cut evropské série. V listopadu roku 2007 přešel na dráhu profesionála a začal se prodírat cestou, která ho vynesla až na golfový trůn. Řada lidí jeho talent ihned začala přirovnávat k Tigeru Woodsovi, který se nyní Rorymu společně s celým světem dívá na záda. „Já jsem nikdy nechtěl být příštím kýmkoli, chci být jen první Rory McIlroy," hlásá třiadvacetiletá – světová jednička. (Poznámka redakce: od pondělí 25. března se po téměř dvou a půl letech vrátil na post světové jedničky Tiger Woods)

Převzato z časopisu GOLF 2/2013
Text: Petr Sobol, foto: Globe Media/Reuters, Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...