IrelandNetradiční soutěž dvoučlenných týmů složených ze zástupců nejlepších golfistek LET a jejich protějšků z EPGA Tour, hraná pod názvem GolfSixes, se stala kořistí Irů Paula Dunnea a Gavina Moynihana. Ve finále zdolali Francouze Mika Lorenza Veru a Romaina Wattela, když prohráli jediný ze šesti duelů a na 12 ze 17 jamek zapisovali minimálně birdie.

Na cestě za konečným triumfem nezastavila Iry anglická dvojice žen ve složení Charley Hull a Georgia Hall, v semifinále těsně zdolali zástupce z Jižní Korey. Na vítěze čekala odměna ve výši 100 tisíc euro, poražení finalisté si odvezli 75 tisíc.

Dunne a Moynihan, kteří spolu úspěšně bojovali už na Walker Cupu před třemi lety, obdrželi pro toto klání divokou karta a zužitkovali ji naplno. „Měli jsme pocit, že v tomto formátu (greensome) můžeme zahrát bridie na každé jamce. Se dvěma šancemi z odpaliště se nám vždy hrálo dobře a byli jsme nakonec lepší než kdokoliv další v turnaji," pochvaloval si formát duelů Paul Dunne, vítěz British Masters z roku 2017.

Moynihan, jenž čipoval na birdie v play-off proti Jihokorejcům, k tomu dodal: „Známe všechny možné formy takových zápsů a cítíme se v takových formátech jako ryba ve vodě. Když jsme sem dorazili, měli jsme jasný plán, navíc nám hrálo do karet hřiště, které nám vyhovovalo. Užili jsme si to. Abych řekl pravdu, byla to největší zábava od doby, kdy jsem se stal profíkem."

Kompletní výsledky na www.golfsixes.com/matches

Foto: LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...