Rahm DubaiZávěrečný podnik EPGA Tour – DP World Tour Championship – zná svého vítěze. Finálový turnaj Race to Dubai i inaugurační Rolex Series na hřišti Jumeirah Golf Estates Earth Course si podmanil Španěl Jon Rahm. Pro třiadvacetiletého profesionála jde o třetí výhru v kariéře, vedle toho na EPGA Tour ovládl ještě Dubai Duty Free Irish Open v červnu 2017, které rovněž spadalo pod vybrané akce Rolex Series.

Španělský golfista zvládl ve všech kolech zahrát pod 70. Zahájil 69 údery, následně přidal 68, 65 a ve finále 67 úderů. Celkově zapisoval devatenáct úderů pod par, což stačilo na výhru o ránu před dvojicí Shane Lowry a Kiradech Aphibarnrat.
Vítězství jej vyneslo na čtvrté místo světového žebříčku. Rahm vedle toho získal i cenu Henryho Cottona pro nováčka sezony. „Je to neskutečný pocit, zažil jsem skvělý rok, zejména na European Tour, kde jsem ovládl hned dva prestižní podniky," těšilo Rahma.

Vítězství v celoročním „dostihu" zvaném Race to Dubai připadlo Tommy Fleetwoodovi, jenž ve finále dělil jednadvacáté místo. Rahm se posunul na třetí pozici. Mezi oběma jmenovaný pak skončil Justin Rose, který se zprvu na DP World Tour Championship pohyboval hodně vysoko a živil naději na celkový triumf.

Rolex Series vznikla v roce 2017 a jedná se o prémiové turnaje v rámci EPGA Tour. Aktuálně zahrnuje osm podniků, hraných v různých částech světa. Minimální prize money v turnaji činí 7 milionů dolarů.

Kompletní výsledky finále na http://www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017094/leaderboard/index.html#/leaderboard

Foto: Rolex Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...