RchipZkušenější golfisté už vědí, že mnohé lze zachránit precizní krátkou hrou, a tak i když v poli občas nějakou tu ránu necháte, ještě nemusíte házet flintu do žita. Zatímco některé údery z okolí greenů zvládne i méně zkušený hráč s rutinou, jsou i takové, které vyžadují ke spolehlivému zvládnutí poctivý trénink. někdejší vítěz FedEx Cupu a úspěšný rydercupový reprezentant Evropy Justin Rose vám proto odhalí tajemství úspěšného čipování.

Zahráli jste perfektní druhou ránu, ale míček přesto zůstal kousek před greenem v hustém rafu? Frustrující situace, kterou zná každý golfista. Místo útoku teď jen doufáte, že zachráníte alespoň par... Nicméně nevěšte hlavu. Dám vám pět tipů, díky kterým si udržíte šanci na dobrý výsledek, třebaže se nepovažujete za mistry krátké hry. První rada zní – přesuňte váhu vpřed. Podpoříte tím sestupný pohyb k míčku a budete jej atakovat pod strmějším úhlem, čímž minimalizujete odpor trávy.

Druhá rada se týká zápěstí. Abyste šli do míče po pěkně sestupné dráze, musíte zápěstí zalomit v nápřahu brzy. Hlava hole díky tomu projde travou snáze a míč se dostane do vzduchu co nejrychleji. Zatřetí – úder veďte dolů do míčku, omezí to negativní vliv trávy při impaktu. Hlavně se nesnažte míček „dloubat" vzhůru nebo mu jakkoliv jinak pomáhat do vzduchu, tím ho totiž jen načechráte, takže poletí ne víc než metr před vás. Míček nehrajte příliš od zadní nohy, musí však ležet mírně vzad od středu postoje.

Ve čtvrtém kroku zmíním pevnější úchop. Hustý raf totiž klade holi velký odpor, a tak hrozí, že se při průchodu trávou otočí a půjde po nesprávné linii. Pevnější držení přispěje k udržení hole kolmo a ve výsledku vzroste šance, že zahrajete ránu požadovaným směrem. A konečně poslední tip, jenž souvisí s rolováním míčku. Hustý raf nedovolí drážkám hole udělit míčku příliš rotace. Ten ve skutečnosti vyskočí a má více horní rotace, ve srovnání s obvyklým čipem proto počítejte s jeho delším kutálením se po greenu. Místo dopadu volte pečlivě a počítejte s doběhem.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...