czech-masters-250Třetí ročník Czech Masters, jediný turnaj v Česku patřící do seriálu nejvyšší evropské profesionální série, se uskuteční od 18. do 21. srpna opět v Albatross Golf Resortu u Prahy. Prvními potvrzenými hvězdami jsou Lee Westwood, John Daly a Jamie Donaldson. „Turnaj se za necelé tři roky rozvíjí bleskovým tempem. Přispívá k tomu kladné hodnocení European Tour, rostoucí zájem diváků a obchodních partnerů. Letošní startovní pole bude nejsilnější, jaké kdy v Česku bylo," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Angličan Lee Westwood je bývalou světovou jedničkou. V roce 2010 sesadil z trůnu Tigera Woodse. Westwood vyhrál celkem 42 světových titulů. Je tradiční oporou rydercupového týmu Evropy – 9 účastí proměnil v 7 vítězství. V Česku hrál na turnajích European Tour třikrát v dobách začátku své profesionální kariéry. V letech 1995 –1997 startoval dvakrát v Mariánských Lázních a jednou na Karlštejně. Na Česko má velmi dobré vzpomínky. Vždycky tady skončil v první desítce.

Američan John Daly oslaví v dubnu padesátku. Pořád patří mezi hráče, kteří přitahují po celém světě velkou pozornost diváků. Vyhrál dva major turnaje. V roce 1991 získal titul na PGA Championship a v roce 1995 vyhrál britské The Open. Proslavily ho nejen golfové úspěchy, ale take pestrý životní příběh. Kromě golfu má i další aktivity. Vlastní značku oblečení, vína, zpívá a píše písničky. Vydal dvě desky.

Velšan Jamie Donaldson byl prvním vítězem D+D REAL Czech Masters v roce 2014, díky tomu se kvalifikoval do rydercupového týmu Evropy. Duel proti Americe rozhodl právě Donaldson.

„To jsou potvrzení hráči. Máme samozřejmě zájem o další známé golfisty, se kterými jednáme. Chystá se k nám přijet znovu Peter Hanson, po dvou letech Paul Lawrie a Stephen Gallacher, jednáme se Španělem Quirosem, přislíbil nám účast Švéd Robert Karlsson a ptal se taky Andy Sullivan, který u nás bude pravděpodobně bojovat o účast na Ryder Cupu," dodává Petr Dědek.

Zdroj: TZ, Pavel Poulíček, Relmost


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...