Golf v ČR

Spilkova Dubai„Letošní sezona je za mnou, teď přichází na řadu olympiáda," prohlásila Klára Spilková na Facebooku krátce dokončení Omega Dubai Ladies Masters, který se hrál 9.–12. prosince a na kterám Klára obsadila dělené 48. místo po zahraných kolech 74 (+2), 70 (-2), 77 (+5) a 72 (E).

Celý článek...

ilustrace-dvahraciČím nižší, tím lepší. Hendikep. Znají ho všichni. Ke golfu patří stejně tak jako par, bogey či Tiger Woods. Amatérští hráči různých úrovní díky němu mohou měřit své síly a neustále se ho snaží stlačovat na co nejnižší hodnotu. Kde se ale slavný hendikep vlastně zrodil?

Celý článek...

ilustrace-pohledVšechno je v hlavě. Přesně tak zní poučka, kterou každý z nás vyslechl na golfu nesčetněkrát – a rozhodující vliv stavu mysli a její schopnost zvládnout například stres, který golf přináší, nelze zpochybňovat. Je ale dobré vzít na vědomí i další faktory, které úroveň naší hry významně ovlivňují.

Celý článek...

Vesely-newVěčné a vděčné téma našeho sportu! Zatímco téměř ve všech ostatních sportech bylo překonáno ostré rozdělení mezi špičkovými profesionály a amatéry, v golfu tradiční dělení stále zůstává a zdá se, že jen tak nebude zrušeno nebo zmírněno.

Celý článek...

il sebed 2Jistě to dobře znáte. Jsou dny, kdy vám to tam padá, i když hrajete špatně, a naopak jindy hrajete opravdu dobře, a přesto je výsledek pod psa. Je to další z mnoha věcí, kterou se golf zásadním způsobem odlišuje. A proto má své neodolatelné kouzlo.

Celý článek...

Novak-mcr20. Večer českého golfu se uskutečnil v Kongresovém centru v Praze v pátek 27. listopadu. Golfisté se v těchto prostorách v srdci Pankráce sešli už potřetí. Společně si připomněli milníky právě končící sezony a ocenili nejlepší letošní výkony. Hlavní cenu večera – ocenění Golfista roku 2015 – získali Vítek Novák (na snímku) a Kateřina Vlašínová (z důvodu studia v USA se převzetí ceny osobně nezúčastnila).

Celý článek...

ilustrace-GolfmaniaČasto slýcháme, že v seniorském věku se už nikdo nemůže zlepšovat, že už máme to nejlepší za sebou a že naše hra bude jen horší a horší. Naštěstí v golfu věk nehraje tak podstatnou roli a stále zvyšovat úroveň své hry můžeme i dlouho po šedesátce. Jistě, již asi neprodloužíme své rány, ale prakticky ve všem ostatním se zlepšit lze! Jednou z možností je snaha o konzistentní hru.

Celý článek...

ilu penizeJe profesionalizace hráče kvůli přetrvávajícímu striktnímu dělení golfistů na amatéry a profesionály jen jednosměrný lístek na cestu do neznáma? Jaké výhody nabízí amatérský status a co naopak přináší hráčům možnost stát se profesionálem? Pokud vás zajímají názory odborníků, kteří se setkávají s oběma skupinami, věřím, že si naši říjnovou anketu přečtete se zájmem.

Celý článek...

Novak sluNa prestižním turnaji Czech Masters okruhu European Tour ve Vysokém Újezdu u Prahy prošli v roce 2015 cutem dva čeští hráči. Amatér Vítek Novák dokončil čtyřkolové klání na 63. místě, profesionál Filip Mrůzek skončil pět míst za ním.

Celý článek...

Mruzek-IDV první fázi proběhlo 8 turnajů, hraných v září a říjnu ve čtyřech termínech hned v několika zemích. Druhá fáze má jen jediný termín, 6. listopadu, ta poslední, třetí, proběhne o týden později. Všechny čtyři turnaje druhé fáze i finálový turnaj hostí Španělsko, závěr se odehraje na hřišti PGA of Catalunya nedaleko Barcelony, jež mimo jiné usiluje o pořádání Ryder Cupu 2022. Do druhé fáze se probojovali jen čtyři čeští hráči – Jan Cafourek, Ondřej Lieser, Filip Mrůzek a Vítek Novák. A pokud sledujete jejich průběžné výsledky, pak si určitě rádi počtete i samostatných minirozhovorech Iva Douška, který s nimi vedl v průběhu Grand Finále Czech PGA Tour 2015 na Kaskádě.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...