Spa Hotel Ulrika

pro pomoc 2Minulý měsíc završili učňové a posluchači vzdělávacího systému české PGA tříleté studium směřující k zisku základní profesionální kvalifikace. Studium trvá tři roky, během kterých učňové absolvují až 150 hodin praxe a stejné množství teorie. Každý ročník se skládá z odborných modulů přesně tak jako požaduje rekognoskační systém PGAs of Europe nazvaný EELS (European Education Level System).

PGAs of Europe je nejvyšší odborný orgán v kontinentálním golfu. Jde o organizaci zastřešující jednotlivé „lokální" PGA organizace, které dosáhly určité kvality svých služeb a škálu dalších parametrů. Z celé řady důležitých souvislostí je důležité vypíchnout třeba tu následující: je-li lokální PGA plně uznaným členem PGAs of Europe, mají zde vyškolení profesionálové obdobné parametry jako v ostatních členských zemích a mají tak se svým odborným vzděláním volný vstup na další trhy jiných členských organizací PGAE a obráceně.

Studijní moduly se zabývají biomechanikou, psychologií, obchodní praxí, organizací práce, prací s lidskými zdroji, sportovním managementem a mnoha dalšími tématy – kromě, pochopitelně, metodiky golfového tréninku – patřícími do vědomostního a dovednostního arzenálu profesionála. Aneb, představa, že moderní golfový profesionál je jen automat na rady na rohožce a grýnu je podobně zastaralá jako parní motor.

Vzdělávání organizované a poskytované českou PGA je přístupné i zájemcům z řad amatérů a dalších nadšenců toužících po špičkových golfových znalostech a informacích. Absolvent není tedy nezbytně „jen" trenér, ale především odborník na golf a člověk orientující se v problematice golfového průmyslu a návazných sociálních aspektech.

Moderní profesionálové jsou schopni v golfovém areálu plnit celou řadu rolí, od vedení recepce a odbavení klienta, přes tzv. proshop, přes marketingové aktivity a event management až po třeba PR pro členy klubu. A samozřejmě vyučovat golf. Nejdříve pod vedením Head profesionála a po 3-5 letech i samostatně.

Závěrečné zkoušky mají 3 části: písemný test s 35 otázkami, z nichž je cca polovina otevřených; studenti (přesným názvoslkovím učňové) vedou 30timinutovou lekci s figurantem před zraky komise. Následuje předvední vlastních herních dovedností dle přesně definovaných požadavků, odborně nazývané "demo", opět před odbornou komisí.

Z celkového počtu 14 studentů připuštěných odbornou komisí k závěrečným zkouškám uspělo 12 studentů. Dva neprospěli. Celkově nejlepším absolventem závěrečných zkoušek byl Václav Froněk se souhrným průměrným skóre 1,33. Nejlepší písemný test měl Vojtěch Dostál, nejlepší demo Ondřej Lieser a nejlepší výukovou lekci Edita Urbanová.

Všichni členové zkušební komise se shodli na tom, že úroveň znalostí a profesionálního pedagogického vystupování prudce stoupá. Je vidět a slyšet, že i uvědomění si role učícího profesionála v moderním golfu prošlo za posledních 10 let dramatickými změnami.

Vzdělávací systém české PGA v posledních letech velmi aktivně reaguje na zvyšující se požadavky na znalostní a dovednostní úroveň profesionálních trenérů také návaznou průpravou a školením samotných lektorů, rozšiřováním vzdělávacího systému o další typy vědomostí. Iniciativou v těchto směrech se zvyšují tedy jak požadavky na budoucí profesionály v souladu s požadavky „evropské PGA" tak i na aparát lektorů a organizaci vzdělávání. Pro plně kvalifikované profesionály, kteří jsou členy tzv. celoživotního kariérního postupu jsou také pořádány rozšiřující semináře, kde mohou naši členové konfrontovat své zkušenosti s renomovanými světovými trenéry hráčů evropské i americké profesionální série a dalšími odborníky na jednotlivá témata. I tyto jednodenní semináře jsou přístupné zájemcům z řad neprofesionálů.

Úspěšným uchazečům budou na valné hromadě PGAC v lednu uděleny absolventské diplomy. Do jejich celkové odborné klasifikace se ještě započítává herní způsobilost. S titulem Golf Professional tak mohou začít oficiálně samostatně vyučovat a zapojit se legitimně do práce života ve svém klubu.

Jménem vedení PGAC a všech, kteří se na vzdělávání v české PGA podílejí, gratulujeme všem úspěšným absolventům, přejeme spokojené zaměstnavatele v golfových areálech, dychtivé členy klubů, nadané klienty a co nejvíce dětských nadějí.

Ing. Alan Babický, MBA
Manažer vzdělávání české PGA

Zdroj: pga.cz;


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...